Zavřít reklamu

Možná jste si na Facebooku všimli funkce, pomocí které si můžete jakékoliv spuštěné video přesunout do malého okna na stranu obrazovky. Jednoduše tak můžete procházet vaši zeď a zároveň se dívat na video, které vás zaujalo. Co si ale budeme, na Facebooku příliš kvalitních videí není. Mnoho více videí tak naleznete na YouTube. Věděli jste však o tom, že podobná funkce, jako má Facebook, existuje i na YouTube? Na YouTube je tato funkce ještě více propracovanější, a to tak, že se na video můžete dívat prakticky kdekoliv v systému. To se tak může hodit nejen na videa, ale na živé přenosy, kdy se můžete zároveň dívat na vašeho oblíbeného tvůrce videí, a zároveň při tom dělat práci, či cokoliv jiného. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak sledovat video z YouTube kdekoliv v systému

Abyste mohli sledovat video z YouTube naprosto kdekoliv v systému, tak si samozřejmě prvně musíte ono video, či živý přenos, najít. Jakmile si tedy video otevřete, tak počkejte, až se nahraje a spustí. Poté už jen stačí, abyste na video kliknuli pravým tlačítkem. Po prvním kliknutí pravým tlačítkem se objeví možnosti YouTube, které nás však nezajímají. Proto na video klikněte pravým tlačítkem podruhé. Nyní už se objeví systémové možnosti, kde vás zajímá možnost s názvem Spustit obraz v obrazu. Jakmile na tuto možnost kliknete, tak se video přesune do rohu obrazovky. Vy si jej pak můžete velmi jednoduše přesunout – stačí jej chytit a přesunout na požadované místo, anebo upravit jeho velikost – v tomto případě stačí najet na roh videa zvětšit si jej či zmenšit podle vlastních preferencí. Jakmile budete chtít video ukončit, tak stačí, když na něj najedete a kliknete na křížek. Zároveň si video můžete jednoduše pozastavit, anebo vrátit zpět do prohlížeče.

Souvisejíci

Součástí YouTube je sice vlastní minipřehrávač, tak ale funguje podobně, jako přehrávač na Facebooku. Nemůžete jej tedy používat kdekoliv v systému, ale pouze na stránce YouTube. Výhoda nativního přehrávače s názvem „obraz v obrazu“ je v tom, že jej můžete právě využívat kdekoliv v systému a nejste tak fixováni pouze na webovou stránku, kde se video nachází. Mimo jiné, pokud byste se chtěli dozvědět více o YouTube Premium a YouTube Music Premium, tak si můžete zobrazit tipy v souvisejícím článku u tohoto odstavce.

Související články

Dnes nejčtenější

.