Zavřít reklamu

Společnost Microsoft letos na jaře oznámila, že chystá novou herní streamovací platformu s názvem xCloud. Ta má hráčům umožnit hraní atraktivních herních titulů pro Xbox na mobilních zařízeních nebo na televizi. xCloud by měl hráčům zpřístupnit doslova tisícovky her pro Xbox, na bližší detaily je ale Microsoft zatím skoupý. Tento týden se ale objevily screenshoty, které tajemství ohledně xCloudu alespoň částečně poodhalují.

Již na konferenci E3 Microsoft oznámil, že by služba xCloud měla uživatelům umožnit rozběhnout hru z konzole na iOS zařízení přes domácí síť, přičemž příslušnou hru bude možné hrát kdekoliv, kam dosáhne pokrytí zmíněné sítě. Podle screenshotů, sdílených s WindowsCentral, na sebe příchod této možnosti nenechá dlouho čekat.

Součástí obrázku, souvisejícího s nastavením streamování z konzole, je text, který zdůrazňuje možnost proměny Xboxu One na „vlastní osobní xCloud server“. Zmíněný text dále hlásá, že uživatelé mohou streamovat svou kompletní Xbox One knihovnu včetně her z Xbox Game Passu na své mobilní zařízení. Druhý z obrázků upozorňuje na dokončení nastavení, vyzývá uživatele k pokračování v aplikaci Náhled na mobilním zařízení a k použití herního ovladače s Bluetooth konektivitou. Celý proces připomíná březnové představení streamovací služby, při kterém byl použit ovladač k Xbox One, připojený přes Bluetooth k Android zařízení. Zatím není jasné, zda Microsoft oznámí možnost přímého streamování z konzole namísto cloudového hraní, nebo zda uživatelům zpřístupní obě možnosti. Více by mohla firma prozradit na blížícím se Gamescomu v Německu. Streamování přes domácí síť není ve světě žádnou novinkou. Umožňuje ho například konzole PlayStation 4 nebo platforma Steam přes PC či Mac.

Související články

Dnes nejčtenější

.