Zavřít reklamu

Doby, kdy jste pro přijímání a odesílání zpráv, provádění telefonních nebo FaceTime hovorů a řadu dalších úkonů potřebovali svůj iPhone, jsou dávno pryč. V našich končinách sice bohužel zatím ještě nemáme možnost nechat svůj smartphone doma a vyrazit ven jen s chytrými hodinkami na zápěstí, doma či v práci si ale můžeme bez obav připojit iPhone na nabíječku a pro přijetí hovoru, vyřízení zprávy nebo dokonce i ovládání některých aplikací použít některé ze spárovaných zařízení, jako jsou Apple Watch, iPad nebo třeba MacBook. Není to ale tak dávno, co se schylovalo ke vzniku opravdu chytrého nabíjecího stojánku, který dokázal vzdálené ovládaní iPhonu posunout na zcela jinou úroveň. Koncept, který vidíte ve fotogalerii, možná nenese charakteristický Apple design, na zajímavosti mu to ale ani v nejmenším neubírá.

Autorem konceptu, který vám představujeme ve fotogalerii tohoto článku, je designér Kevon Brown. Když dnes zadáte do Googlu výraz „AirDock“, zobrazí se vám mimo jiné i nabíjecí stojánky pro iOS zařízení. Ty jsou ale na rozdíl od Brownem navrženého AirDocku v podstatě úplně obyčejné. Základní myšlenkou AirDocku, jehož koncept vznikl před několika málo lety, je možnost provádění hovorů, přijímání i odesílání zpráv a dokonce také ovládání téměř všech aplikací s výjimkou fotoaparátu, zatímco váš iPhone v klidu spočívá ve speciálním nabíjecím stojánku.

Navržený AirDock byl vybaven barevnou svítící LED diodou indikující stav nabití iPhonu. Na obrázcích v další galerii můžeme vidět, že ovládání při použití AirDocku probíhá na zařízení, které Brown v popisku označuje jako „stínový telefon“. Průhlednost „stínového zařízení“ si může uživatel plně přizpůsobit. Celý systém budí dojem zařízení ze sci-fi filmu, o jehož praktické využitelnosti by možná mohl někdo zapochybovat, ale které vypadá opravdu velmi působivě.

Souvisejíci

A kdo ví, třeba se v budoucnu podobného zařízení dočkáme. To, co nám momentálně může připadat směšné, či nedosažitelné, se může v několika budoucích letech stát naprostou denní rutinou. Technologie jdou nejen každým rokem, ale každým měsícem strmě kupředu a jejich vývoj jednoduše nezastavíme. Co si o polozapomenutém konceptu Kevona Browna myslíte vy? Koupili byste si jej, kdyby se naprostou náhodou tento koncept objevil na zářijové konferenci od Applu? A jaké zařízení kromě nových iPhonů by podle vás mohla společnost Apple na letošní zářijové Keynote představit? Určitě nám všechny vaše názory a postřehy napište do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější

.