Zavřít reklamu

Podle nově zveřejněné analýzy analytické společnosti Canalys to vypadá, že kromě USA a Číny se Applu příliš nedaří prodeje iPhonů také v Evropě. Apple sice prodejní čísla nezveřejňuje, na základě ekonomických výsledků společnosti, a dalších faktorů, je možné je zhruba odhadnout. A výsledky za uplynulý kvartál z Evropy pro Apple rozhodně nejsou pozitivní.

Canalys tvrdí, že meziroční prodeje iPhonů za 2. kvartál letošního roku poklesly o 17%. Během loňského 2. kvartálu Apple v Evropě prodal 7,7 milionu iPhonů. Letošní druhý kvartál to však bylo „pouhých“ 6,4 milionu, tedy o více než milion a čtvrt méně. Společně se sníženým objemem prodejů klesl Applu také tržní podíl. V Evropě je nyní na úrovni 14%, z loňských 17%. I přes tyto zhoršené výsledky je Apple stále třetím největším prodejcem smartphonů na Starém kontinentě. Naopak velice dobře se dařilo jihokorejskému Samsungu, který prodal 18,3 milionu smartphonů (oproti loňským 15,3 milionu). Na rozdíl od amerického trhu však Samsung v Evropě prodává také levnější modely, které se logicky prodávají daleko lépe, než vlajkové lodě za desítky tisíc korun. V současné době si Samsung připisuje více než 40% evropského trhu.

Podobně jako Apple si vedl čínský Huawei, jehož prodeje meziročně poklesly o 16%. Naopak velmi dobře si vedlo Xiaomi, které na evropském trhu stabilně roste již několik měsíců. Jeho prodeje meziročně vzrostly o velmi solidních 48% na 4,3 milionu prodaných kusů.

Související články

Dnes nejčtenější

.