Zavřít reklamu

Apple s posledními modely iPhonů moc nepochodil a jejich prodeje nejsou zrovna nejslavnější, což představitele společnosti moc nepotěšilo. Těšit je naopak mohou prodeje MacBooků. Ty zažily za posledních několik měsíců pomyslné znovuzrození a my se dočkaly například cenově přístupnějšího MacBooku Pro a vylepšeného modelu Air. Tento přístup se pozitivně podepsal také na prodejích, které vzrostly o desítky procent.

Zatímco trh se smartphony je poslední dobou nanejvýš přesycený a chybí mu dostatek inovací, odvětví notebooků zažívá renesanci, což si Apple nemohl nechat ujít. To se společnosti ve finále vyplatilo a dodávky kusů vzrostly meziročně o 20 %. Stejný nárůst očekávají analytici také v dalším čtvrtletí, především díky chystanému vydání 16″ palcového MacBooku Pro, který má dorazit v září či říjnu. Dohromady společnost dodala 3.21 milionů kusů během dubna až června, čímž dohnala ztráty v oblasti mobilních zařízení, a upevnila si tak svou pozici. Přesto co se týče podílu na trhu, dosáhl Apple pouze na páté místo a na prvních příčkách se umístily stálice jako je HP, Lenovo, Dell a Acer, který se zaměřuje především na herní notebooky. Za nečekaným snížením podílu stála zejména obchodní válka a zatímco Acer se předzásobil a s problémy počítal, Apple stále řeší, kam výrobu přesune. Přesto analytici očekávají, že se v příštím čtvrtletí jablečná společnost opět posune o příčku výše, tedy na čtvrté místo.

Co se třetího kvartálu týče, počítá společnost TrendForce, vykonávající průzkum, až s 14.8% nárůstem a 3.85 miliony dodanými kusy. Uvidíme, zda nakonec čísla z příštího čtvrtletí jablečnou společnost potěší. Zatím to vypadá, že se má Apple na co těšit a zákazníci taktéž. Levnější MacBook Pro poněkud rozvířil stojaté vody a nalákal nové uživatele, kteří nad koupí doposud váhali, což výsledky pozitivně ovlivnilo. Nezbývá než doufat, že bude tento trend pokračovat a jablečná společnost neusne na vavřínech.

Související články

Dnes nejčtenější

.