Zavřít reklamu

Na oficiální potvrzení 16” MacBooku Pro ze strany Applu si sice budeme muset počkat až do jeho samotného představení, podle stále se zvětšujícího množství zdrojů potvrzujících práce na něm však již zřejmě nemá smysl nad jeho příchodem pochybovat. Jeho brzký příchod totiž dnes v noci potvrdila další analytická společnost, konkrétně TrendForce.

Analytici byli na detaily ohledně nového MacBooku velmi strozí. Ve své zprávě pro investory, která se věnovala dodávkám notebooků obecně, se totiž nechali jen slyšet, že na podzim 16” MacBook Pro z dílny Applu skutečně dorazí. Prosazení se ale nebude mít jednoduché, jelikož velmi zajímavé stroje chystá i jeho konkurence v podobě Dellu či Asusu. Druhý jmenovaný má vyrukovat s laptopem osazeným duálním displejem, který by mohl nejednoho uživatele velmi zaujmout. Na druhou stranu, pokud bude uživatel prahnout po macOS a výkonu, jinou možnost než sáhnout po MacBooku Pro ve výkonné 16” variantě mít zřejmě nebude. 

TrendForce se tak zařazuje po bok TF International Securities, IHS Markit, DigiTimes, Economic Daily News a řadu dalších zdrojů, které vidí příchod nového jablečného laptopu jako hotovou věc. Ostatně, ani samotný Apple přípravy vypuštění stroje nedokázal zcela dokonale ututlat, jelikož jej začal před nedávnem registrovat u úřadů po celém světě, čímž jej de facto prozradil přes jejich databáze. V těch sice naleznete jen zmínky o přenosném počítači, avšak vzhledem k tomu, že již veškeré notebooky Apple letos aktualizoval (či ukončil), je prakticky stoprocentně tím záhadným strojem právě 16” MacBook Pro. V tuto chvíli tak nezbývá než doufat, že bude stát skutečně za to. 

Související články

Dnes nejčtenější

.