Zavřít reklamu

Každý z nás má určitě několik různých oblíbených stránek. Pro někoho to je například nějaký novinkový portál, pro někoho vyhledávač automobilů, pro někoho zase třeba magazín Letem světem Applem. Ať už máte oblíbené stránky jakékoliv, tak je samozřejmě ve všech případech musíte spouštět skrze prohlížeč Safari. Zapnete tedy Safari a buď z předpřipravených ikon vyberte, jaký web se má otevřít, anebo kliknete do horního políčka pro zadávání URL adresy a zde napíšete část názvu webové stránky, na kterou se chcete přesunout. Věděli jste však, že si v macOS tento postup můžete výrazně ulehčit? Jakoukoliv vaši webovou stránku si totiž můžete vložit do Docku. Ve výsledku tak pro otevření webové stránky bude stačit kliknout na ikonu v Docku. Pojďme se tedy společně v rámci tohoto návodu podívat, jak na to.

Jak na Macu přidat do Docku ikonu pro otevření webové stránky

Přidání webové stránky do Docku je velice jednoduché. Otevřete si Safari a přesuňte se na tu webovou stránku, kterou si chcete přidat do Docku. Jakmile se na ní budete nacházet, tak přesuňte kurzor do horní části prohlížeče, kde se nachází URL adresa. Kurzorem tuto URL adresu chytněte a přesuňte ji směrem do Docku. Je nutné, abyste odkaz přesunuli směrem do pravé části Docku, za rozdělovač ke koši. Jen zde lze totiž ikonu pro zobrazení webové stránky uchytit. Jakmile odkaz přesunete do Docku, tak už ho zde stačí pustit. Takto jednoduše si tedy můžete do Docku umístit hned několik webových stránek. Pokud byste nějakou stránku chtěli z Docku odstranit, tak stačí, abyste na její ikonu kliknuli pravým tlačítkem a z menu zvolili možnost Odstranit z Docku.

Souvisejíci

Určitě se ptáte, zdali lze nějakým jednoduchým způsobem zaměnit ikona zeměkoule, která se přidá ke každému odkazu, za jinou. Odpovědí vás nejspíše nepotěším – nelze. Jediný způsob, pomocí kterého se tedy můžete mezi vícero odkazy orientovat je, že na ně najedete myší. Poté se zobrazí popis odkazu, pomocí něhož se můžete rozhodnout, který odkaz chcete otevřít. Nezbývá nám tedy nic jiného, než doufat, že Apple možnost změny ikony odkazu v budoucích verzích operačního systému macOS umožní.

Související články

Dnes nejčtenější

.