Zavřít reklamu

Březnový příchod Dark Modu, nebo chcete-li tmavého režimu, do Messengeru byl pro mnohé uživatele tohoto komunikátoru jednou z nejvítanějších novinek posledních měsíců, ne-li let. V tmavých barvách totiž vypadá Messenger skutečně skvostně, mnohem lépe se používá za tmy a u smartphonů s OLED displeji by měl mít i blahodárný vliv na baterii, kterou nebude tak zatěžovat. Není se tak čemu divit, že mnozí uživatelé volají po podobném upgradu i u aplikace Facebooku. Ten plán dostat do appky tmavý režim na začátku letoška potvrdil a jak se zdá, na jeho implementaci již pracuje. 

Na důkazy potvrzující přípravy Dark Modu pro mobilní aplikaci Facebook narazila studentka IT Jane Manchun Wong v kódech stávající aplikace. V těch jsou zaneseny první změny přebarvující světlé prvky aplikace na tmavé a naopak. Je však potřeba podotknout, že takto upravených prvků je zatím v aplikaci, respektive jejích kódech, skutečně poskrovnu a tudíž je velmi pravděpodobné, že je vývoj Dark Modu pro Facebook teprve na začátku. Byla by tak chyba počítat s tím, že se jej dočkáme už v několika následujících dnech. Datum jeho vypuštění sice zatím známé není, avšak počítat bychom měli spíše s horizontem několika měsíců. Ostatně, vzpomeňme, jak dlouho trvalo nasazení Dark Modu u Messengeru. Přestože jeho chystané nasazení Facebook oznámil již vloni, dočkali jsme se jej nakonec až na začátku letoška po mnoha měsících čekání. 

Screenshot, který si můžete prohlédnout na prvním místě v galerii výše, pochází z Androidí verze Facebooku. I iOS verze by ale měla obsahovat první změny v kódu, které jí chystají právě na příchod tmavého režimu. Navíc obecně platí, že novinky pro Facebook a Messenger vypouští Zuckerbergova společnost na obě platformy víceméně současně, což je však svým způsobem dvousečná zbraň. Platformy si sice nemusí vylepšení navzájem závidět, na druhou stranu však jakékoliv vývojové problémy s jednou platformou pozdrží i novinky u platformy druhé. Nezbývá tedy než doufat, že se nic takového nestane a Facebook Dark Mode pro svou aplikaci uvolní již brzy. 

Související články

Dnes nejčtenější

.