Zavřít reklamu

Myslím si, že většina uživatelů jablečných zařízení používá jakožto cloudové úložiště právě iCloud. Osobně se mi iCloud jeví jako nejlogičtější možnost a použití například Google Drivu či Dropboxu vám tak maximálně může práci s cloudem zkomplikovat. Dropbox je navíc na Macu velice nepřehledný a mnoho lidí se z něj možná rozhodlo přejít právě na iCloud. Při přesunu se jako nejjednodušší možnost jeví přesunutí celé složky s názvem „Dropbox“ na iCloud. Veškeré vaše soubory uvnitř Dropboxu by se tímto způsobem měly jednoduše přesunout a vy byste tak dále nemuseli nic řešit. Jenže opak je pravdou.

Pokud se na iCloudu pokusíte vytvořit, či vložit složku s názvem Dropbox, tak se vám zobrazí notifikace o tom, že tato akce není povolena. Ať se tedy budete snažit jakkoliv, například využitím webového rozhraní, tak se do zdárného konce nedostanete. Na první pohled se může zdát, že Apple nechce mít s konkurenčními provozovateli cloudu nic společného, a tak nepovoluje ani využití složek s jejich názvy. Ve skutečnosti je však důvod poněkud jiný. Pokud byste totiž na iCloudu vytvořili složku s názvem Dropbox, tak by mohlo začít docházet ke zmatkům. Občas byste něco přesunuli přímo na Dropbox, občas zase do složky Dropbox na iCloudu. Tomuto se tedy Apple pokusil zabránit, a tak se rozhodl, že název „Dropbox“ jednoduše zakáže. A rozhodně se nejdná o jediný název složky, který nemůžete použít.

Mezi další zakázané názvy složek patří například .DS_Store, Microsoft User Data, OneDrive, IDrive-Sync a další. Ve všech těchto případech by totiž mohlo dojít k různým zmatkům, a to jak u uživatele, tak i v případě systému. Všechny zakázané názvy si můžete prohlédnout v galerii, kterou přikládám k tomuto odstavci. Ve většině případů by vás asi nenapadlo jen tak vytvořit složky se zakázanými jmény, a tak je nejpravděpodobnější, že se setkáte právě se zákazem v podobě názvu Dropbox, či OneDrive. Pokud se tedy někdy rozhodnete přejít na iCloud, tak před přesunem musíte složku Dropbox buď přejmenovat, anebo přesunout do úplně jiné složky.

Související články

Dnes nejčtenější

.