Zavřít reklamu

Zkratky jsou součástí operačního systému iOS od verze 12. Z nějakého důvodu se jim však příliš pozornosti nedostává, tedy alespoň ve v našich končinách. Součástí iOS 13, jehož oficiální spuštění pro veřejnost proběhnu již za měsíc, budou navíc automatizace, díky kterým si v aplikace Zkratky můžete nastavit určitou akci „když nastane něco, udělej tohle“. Zkratky dokáží opravdu perfektně zlepšit váš každodenní život a to, co může být například každodenní rutinou, se rázem může se Zkratkami proměnit v příjemnou povinnost. Samotná aplikace Zkratky má svou vlastní galerii zkratek, ale nenajdete v ní veškeré zkratky, které se nachází na internetu, pouze ty vybrané. Pojďme se tedy společně podívat, kde můžete zkratky stahovat volně na internetu, a jak je vlastně můžete do vašeho iPhonu dostat.

Kde stahovat zkratky?

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak zkratky můžete stahovat přímo v Galerii aplikace Zkratky. Pokud však chcete získat i neověřené zkratky od ostatních uživatelů, tak je musíte stáhnout na internetu. Osobně využívám stránku ShortcutsGallery.com, kde se nachází všemožné zkratky, které vám pomohou snad doopravdy se vším. Můžete si stáhnout například zkratku, která vám pomůže s výběrem dnešní večere, či zkratku, pomocí které můžete stahovat videa z YouTube – možností je opravdu nekonečno.

Jak je nainstalovat do iPhonu

Jakmile si nějakou zkratku najdete, tak ji stačí rozkliknout a zvolit tlačítko Get Shortcut. Doporučuji, abyste si zkratky prohlíželi vždy v nativním prohlížeči Safari, aby mohlo dojít ke správné integraci se samotnou aplikací Zkratky. Jakmile na možnost Get Shortcut kliknete, tak se zobrazí náhled zkratky v aplikaci. Poté už jen stačí, abyste kliknuli na možnost Povolit nedůvěryhodnou zkratku. Zkratka se poté objeví v aplikaci a můžete ji začít používat.

Uživatelé iOS 13, pozor

Pokud patříte mezi nedočkavce a už pilně testujete iOS 13, tak zbystřete. Pokud se v této verzi operačního systému pokusíte o stažení zkratky z internetu, a nikoliv z klasické galerie, tak se vám zobrazí notifikace o tom, že zkratku nelze z bezpečnostních důvodů přidat. Abyste tohle upozornění mohli obejít, tak je nutné, abyste se přesunuli do nativní aplikace Nastavení. Zde poté sjeďte níže a rozklikněte záložku s názvem Zkratky. Jakmile tak učiníte, tak u možnost Povolit nedůvěryhodné zkratky přepněte přepínač do aktivní polohy. Jakmile tak učiníte, tak klikněte na Povolit, zadejte vaše heslo a je hotovo.

Souvisejíci

A co vy, naši čtenáři? Používáte aplikaci Zkratky také, anebo jste jí stále nepřišli na chuť? Pokud zkratky používáte, tak se s námi určitě v komentářích podělte o ty nejlepší. A pokud se zde najdou takoví lidé, kteří aplikaci Zkratky ještě nepoužívají, tak jim doporučuji, aby ji alespoň vyzkoušeli. Opravdu nevíte, o co přicházíte a pokud chcete váš iPhone využívat naplno, tak byste měli využívat právě Zkratky.

Související články

Dnes nejčtenější

.