Zavřít reklamu

Streamovací aplikace Apple Music se včera dočkala nového programu s názvem Apple Digital Masters. Tento program se postará o to, aby mohli naprosto všichni uživatelé jednoduše nahrávat své skladby označené jako Mastered for iTunes. Dost možná však o obou těchto pojmech slyšíte úplně poprvé. Program Mastered for iTunes je k dispozici od roku 2012. Pomocí něj dokáží interpreti, respektive jejich vydavatelé, optimalizovat skladby pro iTunes tak, aby měl posluchač k dispozici co možná nejkvalitnější nahrávku. Díky tomu se v iTunes mohly objevovat skladby, které se svou kvalitou velice podobaly studiové kvalitě skladeb a byly co možná nejméně kompresované.

Podle společnosti Apple je až 75 % skladeb, které se v Apple Music nachází v playlistu Top 100 skladeb pro Spojené státy, uživatelům k dispozici právě skrze program Mastered for iTunes. Co se týče Top 100 skladeb pro celý svět, tak v tomto případě je v téměř studiové kvalitě k dispozici okolo 71 % skladeb. Bohužel, prozatím nejsme schopni v Apple Music žádným způsobem zjistit, zdali je právě poslouchaná skladba nahrána pomocí Mastered for iTunes. Vzhledem k tomu, že se Apple rozhodl pro rozšíření této platformy a vypustil Apple Digital Masters, pomocí něhož mohou skladby s minimální ztrátou kvality nahrávat prakticky všichni, tak je dosti možné, že se v budoucí verzi této aplikace bude nacházet jakýsi „štítek“, který vás na skladbu Mastered for iTunes upozorní. Jedním z budoucích cílů kalifornského giganta je, aby se v Apple Music nacházelo co možná nejvíce skladeb s vysokou – téměř studiovou – kvalitou.

Některé konkurenční streamovací aplikace už možnost streamování bezztrátového audia nabízí. Většinou je však tato služba zpoplatněna dalším poplatkem. Pokud se podíváme například na Tidal, tak ten si za bezztrátové audio účtuje dalších 10 dolarů měsíčně. Z původních 9.99 dolarů měsíčně se tedy můžete dostat až na 19.99 dolarů. Posloucháte také raději bezztrátové audio, anebo si vystačíte s klasickou kompresovanou kvalitou audia? Dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější

.