Zavřít reklamu

Technologie Face ID, kterou Apple poprvé světu ukázal spolu s iPhonem X, si za necelé dva roky vytvořila řadu příznivců, ale také odpůrců, kteří by u iPhonů viděli mnohem raději staré dobré Touch ID. To je sice mnohými již považováno za mrtvé, avšak podle analytika Ming-Chi Kua zatím své poslední sbohem na iPhonech neřeklo. 

Podle Kua a jeho zdrojů se Apple chystá autentizační metodu založenou na otiscích prstů na iPhony opět přinést. Tentokrát však již nebude součástí Home Buttonu či jiného fyzického tlačítka, ale bude implementována pod displejem po vzoru mnoha androidích konkurentů. Od těch by se ale měla odlišovat především svou bezpečností a funkčností po celé ploše displeje. Pokud však odemykat iPhone přes otisk nechcete, budete moci zůstat u Face ID. I to totiž Apple plánuje zachovat a telefon jím osadit. Ve výsledku se tak dočkáme kombinace dvou skvělých autentizačních technologií, díky které by neměl být problém iPhone pohodlně odemknout či na něm cokoliv potvrdit za jakékoliv situace. Všechny potřebné technologie umožňující nasazení těchto novinek do iPhonu zatím hotové nejsou, ale podle Kua má být naprostá většina z nich dokončena v následujících 18 měsících. iPhony s kombinací Touch ID a Face ID by pak měly dorazit v roce 2021, tedy zřejmě jako iPhone 12. 

Vzhledem k tomu, že je příchod tohoto iPhonu ještě skutečně daleko a my o něm mnoho nevíme, je nutné brát Kuova slova s rezervou a především pak myslet na to, že probíhající práce na podobném typu iPhonu ještě nemusí nutně znamenat jeho příchod. Na druhou stranu, patentů, ve kterých Touch ID na iPhonu figuruje, bylo v posledních měsících relativně dost a to i přesto, že nové iPhony touto technologií osazeny nejsou. V tuto chvíli tak nezbývá nic jiného než doufat, že podobný produkt na pulty obchodů skutečně dorazí. Bylo by to totiž skvělé. 

Související články

Dnes nejčtenější

.