Zavřít reklamu

V posledních týdnech se v kuloárech šušká nejen o příchodu nového 16” MacBooku Pro, ale i o novém 10,2” iPadu. Jeno příchod potvrdilo již několik na sobě nezávislých zdrojů, ale i samotný Apple registracemi záhadného tabletu u různých úřadů po celém světě. Dalšího potvrzení jsme se pak dočkali dnes v noci. 

Postarali se o něj tentokrát zpravodajci z DigiTimes, respektive jejich zdroje z dodavatelského řetězce. Podle těch má Apple nový iPad představit na konci třetího čtvrtletí letoška, což odpovídá období, kdy světu ukazuje nové iPhony. Je tedy vcelku pravděpodobné, že se tyto produkty představí současně. 

Novinka se má dočkat 10,2” displeje a v nabídce má nahradit stávající levný iPad s 9,7” úhlopříčkou. Zvětšení displeje zde Apple pravděpodobně dosáhne především díky zúžení rámečků kolem něj, které jsou v současnosti relativně široké. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat zcela stejných rozměrů těla. Kromě toho se očekává i ponechání Touch ID či reproduktorů jen na jedné straně a samozřejmě i nasazení výkonnějšího procesoru a navýšení RAM ze současných 2 GB alespoň na 3 GB. K těmto menším upgradům se Apple odhodlá především kvůli snaze zachovat co nejnižší cenu, která by mohla kopírovat tu současnou – tedy 8990 korun za základní 32 GB verzi. 

Přestože se oficiálního potvrzení produktu dočkáme až při jeho představení, vzhledem k obrovskému množství náznaků z uplynulých dnů a týdnů se s ním počítat rozhodně dá. Navíc je možné, že se v brzké době dočkáme i prvních úniků fotografií z fabrik, které jej budou zachycovat. Jeho hromadná výroba by totiž měla být podle nedávných zpráv již na spadnutí. Těšíte se? 

Související články

Dnes nejčtenější

.