Zavřít reklamu

Letošek lze s trochou nadsázky označit za rok iPadů. Po představení nové generace iPadu mini a Air totiž Apple chystá představení minimálně ještě jednoho dalšího modelu – konkrétně toho základního. Vyplývá to alespoň z informací z dodavatelského řetězce a registrací produktu, které Apple začal již před časem provádět u příslušných úřadů. 

Na začátku července si nechal Apple zaregistrovat u Eurasijské hospodářské komise, která vyžaduje registraci produktů s jakýmkoliv typem šifrování ještě před jejich uvedením na trh, hned pět nových iPadů s označeními A2228, A2068, A2197, A2198 a A2230, ve kterých má běžet operační systém iPadOS 13. Dnes se pak v databázi objevily další dva iPady, tentokrát nesoucí označení A2200 a A2232. I v těch poběží iPadOS 13 a jelikož jsou číselně velmi blízko dříve zaregistrovaným iPadům, je velmi pravděpodobné, že se jedná o stejnou modelovou řadu. 

Z databáze se toho sice už více vyčíst nedá, jelikož však Apple na letošek podle dostupných informací neplánuje žádný update vloni představených iPadů Pro, jako nejpravděpodobnější vysvětlení se jeví nástupce levného iPadu. Jeho poslední generaci pyšnící se 9,7” displejem představil Apple vloni v březnu na speciální Keynote věnované školám. Opakoval se tedy scénář z roku 2017, kdy jsme se též v březnu dočkali nového iPadu. Letošní březen však žádnou novou variantu tohoto vstupního produktu do světa jablečných tabletů nepřinesl, což nejednoho jablíčkáře zaskočilo. Zdroje ale tvrdí, že jí Apple na letošek přeci jen přichystal a představí jí za pár týdnů. Kromě výkonnějšího procesoru či 10,2” displeje však zřejmě žádné výraznější novinky nepřinese. Jednat se totiž bude stále o produkt cílící na méně náročné uživatele a tudíž u něj bude Apple muset nasadit i odpovídající cenovku, která by mohla být stejná či jen nepatrně vyšší než je u nynějšího iPadu (2018). 

Přesný termín představení je v tuto chvíli nejasný. Vzhledem k tomu, že v iPadu běží iPadOS 13 je však prakticky jasné, že se k jeho vydání Apple odhodlá až po vydání ostré verze tohoto systému či maximálně souběžně s ní. Tak či tak bude tedy nutné čekat na podzim – tedy minimálně září. Snad tedy bude stát toto čekání za to a iPad zaujme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.