Zavřít reklamu

Apple pomalu ale jistě chystá nové modely iPhonu, jejichž odhalení bychom se měli podle dosavadních informací dočkat za několik málo týdnů. Jejich výrobu si, stejně jako v uplynulých několika letech, vezme na starost výrobce Foxconn, jehož hlavní zákazník je právě jablečná společnost. Tato tradice sice americkému prezidentovi příliš velkou radost neudělá, protože se proti výrobě v Číně již několikrát ohradil, ale nízké náklady spojené s přijatelnou cenou koncového produktu jsou to jediné, na čem ve finále záleží. I z tohoto důvodu se Foxconn rozhodl nabrat nové zaměstnance a řádně se na příchod iPhonu 11 připravit.

Kromě nabírání nových zaměstnanců se snaží společnost také motivovat ty stávající. Jako nástupní bonus nabízí 4 500 juanů, tedy v přepočtu 650 dolarů nebo necelých 15 tisíc korun. Nezní to jako moc, ale v Číně se bohužel lidská práva moc neřeší a ve spoustě továrnách nedostanou dělníci více než 10 dolarů denně. Není to navíc tak dávno, co jsme informovali o škrtech, které musel Foxconn kvůli špatným prodejům loňských iPhonů udělat. Benefity, z nichž se spousta zaměstnanců těšila, jsou nyní otázkou minulosti a masivní propouštění tuto skutečnost jen podtrhlo. Možná i proto se výrobce rozhodl nalákat nové dělníky právě tímto způsobem a nabídnout jim nadstandardní mzdy, jejichž budoucí výši však zásadně ovlivní prodeje chystaného modelu.

Uvidíme, jak dobře se nakonec letošní iPhony budou prodávat. Analytici jsou spíše skeptičtí, zejména kvůli nedostatku inovací a silné konkurenci jako je Huawei nebo Xiaomi.  Zda Apple dokáže přesvědčit zákazníky k upgradu je otázkou času. Kdoví, třeba si schovává v záloze něco dosud nevídaného. Co na úniky říkáte? Líbí se vám vzhled iPhonu 11, nebo dáváte přednost starším modelům?

Související články

Dnes nejčtenější

.