Zavřít reklamu

Jednou z největších předností iPhonů chystaných pro rok 2020 má být podpora 5G sítí, tedy vysokorychlostních sítí využitelných nejen k sufrování na internetu, ale například i ke zcela novému způsobu ovládání chytré domácnosti a spotřebičů. Tou se měly podle analytika Ming-Chi Kua pochlubit jen dva iPhony, nakonec se však podle čerstvých informací rozhodl Apple vnuknout podporu této novinky všem modelům pro příští rok. 

Změna plánu Applu má podle analytika poměrně jednoduché vysvětlení a tím je strach z konkurence. Podpora 5G se má totiž stát již poměrně brzy jedním ze standardních prvků smartphonů a to jak těch prémiových, tak i low-end. Podle některých analytiků je dokonce prakticky jasné, že do druhé poloviny příštího roku začnou 5G podporovat i první androidí smartphony z nižší střední třídy – konkrétně do 350 dolarů, tedy asi 8 tisíc korun. Právě ty by však mohly Applu pořádně zatopit pod kotlem, kdyby nejlevnější iPhone – nástupce iPhonu XR – podporou 5G nevybavil. Nezbude mu tedy zřejmě nic jiného, než přimhouřit oči a technologii plánovanou jen pro prémiové vlajkové lodě nasadit i zde. 

Poměrně zajímavé je, že Apple podle Kua stále přemýšlí, jak na modemech ušetřit. Primárně se sice hodlá soustředit na modemy univerzální, které by neměly mít problémy s příjmem 5G sítě nikde ve světě, údajně si však kvůli úspoře nákladů pohrává i s myšlenkou vytvoření speciálního modemu pro Čínu, který bude uzpůsoben přímo pro jejich technologické řešení a pro nic jiného. Díky tomu by tak měl být výrazně levnější, což by se mohlo v případě dobrých prodejů výrazně podepsat na ziscích Applu. 

Přestože nelze v tuto chvíli pravdivost Kuových zpráv jakkoliv potvrdit, o podpoře 5G u iPhonů pro  rok 2020 se mluví jako o hotové věci. Nezbývá tedy než doufat, že se jí skutečně dočkají všechny tři iPhony a jejich prodeje budou i díky tomu velmi dobré. Od jejich představení nás ale dělí více než rok a tudíž je nutné na všechny podobné zprávy nahlížet zatím s určitou rezervou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.