Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že je venku poslední dny pěkně, tak jsme se nedávno s kamarády odebrali na vyhlídku. S sebou jsme si kromě vodní dýmky a ostatních letních věcí vzali i přenosný Bluetooth reproduktor. Vzhledem k tomu, že nejlepší skladby má v iPhonu uložené právě kamarád, tak jsem mu můj Bluetooth reproduktor předal. Jeho telefon už byl v minulosti k reproduktoru připojený, tak si jej iPhone pamatoval. Očekával jsem, že se k němu kamarád připojí jednoduše, avšak když jsem viděl, že se přepíná do Nastavení, ve kterém hledá mezi zapamatovanými zařízeními právě můj reproduktor, tak jsem si řekl, že je něco špatně. Pokud stejný postup provádíte při připojování k Bluetooth reproduktoru, anebo klidně k AirPodům i vy, tak se vám bude hodit dnešní článek. Jedná se spíše o návod pro začátečníky, ale myslím si, že i plno pokročilejších uživatelů iOS o tomto postupu neví – viz můj kamarád, který má iPhone déle, než já.

Jak se v iOS jednoduše přepínat mezi vícero zvukovými zdroji

Jakmile je poblíž nějaké Bluetooth zařízení, ke kterému se váš iPhone automaticky připojí, tak se na něj nemusíte přepínat zbytečně složitě skrze Nastavení a Bluetooth. Na vašem iOS zařízení stačí, když si otevřete ovládací centrum. U iPhonu X a novějšího přejedete prstem z pravé horní části obrazovky dolů, u starších zařízení otevřete ovládací centrum tak, že přejedete prstem ze spodní části obrazovky nahoru. Poté stačí v pravé horní části kontrolního centra, která je věnovaná hudbě, kliknout na malou ikonu AirPlay. Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí seznam všech zvukových zdrojů, ke kterým se můžete připojit. Pro připojení pouze stačí na určité zařízení tapnout a vyčkat, dokud se iPhone nepřipojí.

Souvisejíci

Aby tento návod fungoval, tak je nutné, aby měl váš iPhone samozřejmě aktivní Bluetooth. Zároveň je nutné, abyste se skrze tento postup připojovali k takovému zařízení, ke kterému už jste se jednou připojili. Pokud se jedná o nové zařízení, tak se v tomto menu nezobrazí a nejdříve jej budete muset spárovat. Poté už se však mezi zvukovými zdroji můžete přepínat pomocí návodu uvedeného výše.

Související články

Dnes nejčtenější

.