Zavřít reklamu

Boom v podobě aplikace FaceApp, se kterou jste se mohli přeměnit na dědečka či babičku, trval doopravdy jen řadu dní. Během těchto dní se aplikace dočkala jak obrovské popularity, tak také vlny nenávisti ze strany uživatelů. Ti totiž vývojáře FaceApp nařkli z toho, že jsou všechny jejich fotografie zasílány na ruské servery, kde se s nimi dále pracuje. Dnes tady ale nejsme kvůli toho, abychom hanili či obhajovali FaceApp. Objevila se totiž nová internetová aplikace, která dokáže pomocí umělé inteligence proměnit vaši selfie fotografii do podoby starého portrétu zhotoveného olejomalbou či inkoustem.

Aplikace samozřejmě ke zhotovení portrétu využívá křivky vašeho obličeje, avšak zároveň s nimi také využívá speciální algoritmus, který byl „trénován“ na více než 45 tisících ostatních portrétech. V databázi těchto portrétů je ukryto spoustu různých stylů, od zmiňované olejomalby, až po specifický barokní styl Rembrandta, či Van Gogha. Nejedná se tedy o žádný filtr, či jednoduchou operaci, kterou by zvládla kdejaká aplikace. Nahraný obrázek se nejdříve rozpozná, kde dojde k identifikaci určitých částí tváře. Poté se fotce přidělí vhodný styl, další specifikace a hotový portrét je na světě. Pokud tedy využijete pokaždé jinou fotografii, tak také pokaždé získáte rozdílný výsledek.

Souvisejíci

Vše, co musíte pro zpracování fotografie udělat, je přesunout se na stránky AI Portraits. Zde poté nahrajte svou fotografii a vyčkejte, dokud nedojde ke zpracování. Poté si výslednou fotku můžete stáhnout a sdílet na sociálních sítích. A pokud se ptáte, jak je to v tomto případě se soukromím uživatelů, a zdali se fotografie nenahrávají na nějaký vzdálený server, tak je odpověď jednoduchá. Ano, nahrané fotografie se na vzdálený server nahrávají. Bez tohoto kroku by totiž nemohlo dojít ke zpracování fotografie. Na server se však nahraje doopravdy jen vaše zvolená fotografie a žádná jiná. Tvůrci navíc uživatele ujišťují, že ihned po zpracování se fotografie z jejich serverů mažou.

Související články

Dnes nejčtenější

.