Zavřít reklamu

Vydání dnešních aktualizací operačních systémů Applu je dobrou zprávou především pro uživatele relativně nové aplikace Vysílačka na Apple Watch. Právě ta se totiž dočkala s příchodem watchOS 5.3 zprovoznění, které si mohl Apple dovolit kvůli nepříjemné chybě objevené před téměř dvěma týdny. 

Souvisejíci

Chyba ve Vysílačce se částečně podobá nedávné chybě FaceTimu. I ona totiž umožňovala odposlouchávat protistranu, aniž by ta vůbec potvrdila příjem spojení. Na rozdíl od FaceTIme však Apple tentokrát zareagoval pohotově a hned, jak se o problému dozvěděl, Vysílačku vyřadil z provozu s tím,že aktivní bude až po vydání příslušné opravy. To se ve výsledku projevilo tak, že aplikace sice v Apple Watch zůstala nainstalovaná, avšak nešlo s ní s okolím komunikovat. To je ale po updatu na watchOS 5.3 a iOS 12.4 minulostí. Pokud jste tedy i vy jejími vášnivými uživateli, neváhejte a aktualizujte. Znovu však zdůrazňujeme, že k funkčnosti je potřeba mít aktuální jak iPhone, tak Apple Watch. 

Jedno z hlavních lákadel watchOS 5

Představení aplikace Vysílačka jsme se dočkali již před více než rokem na červnové WWDC 2018. Jednalo se tehdy o jednu z nejvýraznějších novinek jinak vcelku nevýrazného watchOS 5. I díky tomu si získala mezi uživateli Apple Watch Vysílačka velmi slušnou oblibu, jelikož usnadňovala komunikaci například v rodinách či na pracovištích, které jsou Apple Watch hojně vybaveny. Kvůli tomu se tak na Apple sesypala po její deaktivaci kvůli chybě vlna kritiky a požadavků na co nejrychlejší odstranění problémů. A právě toho jsme se dnes večer dočkali. 

Své Apple Watch aktualizujete na nejnovější verzi watchOS pomocí iPhonu, konkrétně pak aplikace Watch, ve které stačí navštívit Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru. Samotný iPhone aktualizujete stejně s tím rozdílem, že místo aplikace Watch jdete rovnou do nastavení. Oba updaty jsou relativně malé a jejich instalace tak zabere jen pár minut. Stažení ale může být vzhledem k nynější vytíženosti serverů Applu o poznání delší. 

Dnes nejčtenější

.