Zavřít reklamu

Společnost Apple údajně poslala své manažery do Jižní Koreji, aby se zde setkali se zástupci Samsungu. Důvod schůzky? Strach z nedostatku komponent pro iPhone. Jsou zde obavy kvůli sporu mezi Japonskem a Koreou. Reálně tedy hrozí, že Samsung nebude mít dostatek chemických látek nezbytných pro výrobní proces komponentů pro jablečné telefony.

Američtí technologičtí giganti jako Apple, Amazon, Microsoft nebo Google vyslal své vedoucí pracovníky do Jižní Koreji, aby zjistili možný dopad probíhající obchodní války mezi Soulem a Tokiem na své podnikání. Obavy plynou zejména nad dodávkami paměťových čipů DRAM,“ hlásá korejské zpravodajství Herald. Neshody mezi těmito zeměmi se táhnou již od 2. světové války, kdy Japonsko okupovalo korejské území. Okupanti nutili korejské muže k pracím v továrnách a korejské ženy k prostituci. V roce 1965 došlo k jakémusi odškodnění ve výši několika milionů dolarů. Korejcům to ale zřejmě nestačí. Neshod je stále více. Japonsko se tak rozhodlo pozastavit volný obchod s chemikáliemi. V ohrožení jsou i displeje, jelikož Japonsko omezilo dodávání chemických prostředků i pro tuto nezbytnou komponentu každého chytrého telefonu. Problém s dodávkami chemikálii by mohl klidně znamenat nedostatek nových iPhonů.

Souvisejíci

Podle Business Korea se do problému vložila i americká vláda, která se všemožnými diplomatickými prostředky snaží vést obě své partnerské země k dialogu. Během několika následujících týdnů tedy uvidíme, jestli se nepříjemná situace mezi zeměmi uklidní. Pokud však ne, bude se opakovat stejná situace jako v roce 2017, kdy byl velký nedostatek iPhonů X a mnozí jablíčkáři se k nim dostali až v prvních měsících nového roku, což bylo do té doby něco naprosto nevídaného. Na malování čerta na zeď je ale zatím ještě čas.

Související články

Dnes nejčtenější

.