Zavřít reklamu

Aplikace, které ve vašem Macu máte nainstalované, mohou zabránit vašemu Macu v uspání. To je samozřejmě u některých aplikací logické, například u nějakých střihačských programů. Když Mac renderuje video, tak samozřejmě nechcete, aby se uspal. Některé aplikace však zabraňují v uspání Macu naprosto bezdůvodně. Pokud jste tedy někdy čekali dlouhou dobu, než se Mac uspí, anebo jste zavřeli víko MacBooku, a ten se ani přesto neuspal, tak jste tady dnes naprosto správně. Ukážeme si totiž, jak zjistit, které aplikace mohou Macu zabránit v uspání. Vy je poté můžete jednoduše vypnout a tím zaručit, že se Mac bez problémů uspí.

Jak zjistit, které aplikace brání systému v uspání

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu nebo na MacBooku, se přesuňte do aplikace Monitor aktivity. Ten najdete buď klasicky v Aplikacích, anebo jej můžete spustit pomocí Spotlightu. Spotlight lze aktivovat buď klávesovou zkratkou Command + mezerník, anebo stisknutím lupy v pravém horním rohu. Jakmile Monitor aktivity spustíte, tak se ujistěte, že se v horním menu nacházíte v sekci CPU. Nyní je nutné, abyste v horní liště kliknuli na záložku s názvem Zobrazení. Z menu poté najeďte na možnost Sloupce a z dalšího menu, které se zobrazí, zaškrtněte možnost Zabránit uspání. Sekce Zabránit uspání se poté objeví v Monitoru aktivity. Nyní si už jen stačí všechny procesy pomocí tohoto parametru seřadit – to provedete tak, že na něj kliknete. Pokud se po seřazení u některého procesu nachází u parametru Zabránit uspání možnost Ano, tak právě tato aplikace může zabránit Macu v uspání – vám ji tedy nyní stačí jen ukončit.

Jak už jsem zmínil, tak některé aplikace prostě a jednoduše vašemu Macu v uspání zabránit mohou, a to opodstatněně. V některých případech se ale můžete setkat s aplikací, která uspání zabraňuje naprosto bezdůvodně. S tímto problémem jsem se nedávno setkal u MacBooku mého známého, který si stěžoval, že se mu Mac jednoduše nechce uspat. Stačilo však odinstalovat jednu aplikaci, která neustále běžela na pozadí, a byl klid.

Macbook 12" od Apple

Související články

Dnes nejčtenější