Zavřít reklamu

Před několika dny se na našem magazínu objevila recenze na produkt z rodiny Ring. Konkrétně jsme se podívali na chytrý zvonek Ring Video Doorbell 2 a jak jste z recenze mohli poznat, tak jsem ze zvonku byl opravdu velice nadšený. Proto jsem se také rozhodl pro vyzkoušení dalšího Ring produktu. Dnes se podíváme na klasickou kameru, která slouží k zabezpečení venkovního či vnitřního prostředí vašeho domova. Kamer má společnost Ring v portfoliu hned několik, já se v této recenzi budu věnovat kameře s názvem Ring Stick Up Cam Battery. Není na co čekat, vrhněme se přímo na věc, abyste se o této další parádě dozvěděli více. A málem bych zapomněl – níže zanechávám odkaz k minulé recenzi Ring Video Doorbell 2.

Ring Stick Up Cam Battery není jen tak ledajaká kamera

Jak už jste mohli přímo z názvu usoudit, tak tato kamera má v sobě zabudovanou baterii. Samozřejmě existuje i její „bráška“ v podobě Wired verze, která nepotřebuje dobíjení baterie. Která z těchto dvou možností je pro vás lepší, tak to už záleží jen a jen na vašich možnostech a preferencích. I v tomto případě byla kamera, respektive všechny kamery z portfolia, inspirovány ženou zakladatele společnosti Ring. Zakladatel, Jamie Siminoff, k této kameře přináší kratší příběh, ve kterém říká, že kdyby nebylo jeho ženy, tak by Ring vůbec neexistoval. Vše to dle jeho slov začalo zvonkem s názvem Video Doorbell a společně s dalšími produkty se snaží o to, aby byla domácnost vždy v bezpečí.

V tomto případě už jsem stejnou chybu, jako v případě Ring Video Doorbell 2, neudělal. Jakmile jsem měl první možnost, tak jsem po kameře ihned skočil a začal jsem se rozplývat nad tím, že držím opět v ruce něco, v čem je kus srdce a kus člověka. Opravdu dlouho jsem neviděl společnost, z jejíž produktů bych měl upřímnou radost. U produktů od Ringu prostě a jednoduše vidím něco víc. Je tam kladem důraz na to, aby bylo vše doopravdy dokonalé. A je jedno, jestli se jedná o kus papíru, který vám říká, jak máte kameru zapnout, anebo o samotný produkt, který je skryt v útrobách krabice. Když už jsme u toho balení, tak se něj společně pojďme podívat.

Balení je opět ukázkové

Kdybych měl srovnávat balení s minule recenzovaným zvonkem od Ringu, tak bych nejspíše řekl, že v případě kamery je balení o něco slabší. Některé věci nejsou tolik propracované, jako v případě zvonku. Rozhodně z toho ale nejsem zklamaný, jelikož pokud začnu srovnávat balení kamery s balením ostatních produktů (či přímo kamer), tak je v tomto případě opravdu špičkové. Nedávno jsem měl na recenzi kameru od nejmenovaného výrobce, který se sice chlubil tím, že ke kameře dostanete milion skvělých věcí v podobě antén a podobných zbytečností. Těšil jsem se na pěkně zpracované balení, ale rozhodně jsem nečekal, že by všechny věci přišly zabalené v kusu polystyrenu a byly přikryté látkou. To se naštěstí v případě Ringu nekoná.

Jakmile otevřete krabici Ringu, tak na vás vykoukne další krabice. Poté další krabice v krabici, a poté krabička v menší krabičce. To je samozřejmě vtip, ale jedenkrát je zde pojem „krabice v krabici“ opravdu reálný. Po odlepení vrchního papíru se tedy ukáže krabice Ringu v celé své kráse. Po dalším odklopení se objeví další krabice, pod kterou už se tedy skrývají veškeré věci, které jsou potřeba k instalaci a nastavení Ring Stick Up Cam Battery. Součástí balení je rozsáhlý manuál, krabička s potřebných nářadím, baterie, a také samotná kamera. V krabičce s nářadím se nachází opravdu všechno, od šroubováku, přes šroubky s hmoždinkami, až po vrták. Vrtačku už ale budete muset použít vlastní.

Propojení s aplikací Ring

Veškerá komunikace s produkty od společnosti Ring probíhá v rámci stejnojmenné aplikace. Přidání kamery do aplikace je velice jednoduché. Součástí aplikace je totiž skvělý průvodce, který vás přesně nasměruje k tomu, co bude potřebovat. Nejdříve je samozřejmě nutné kameru zapnout a převést do tzv. nastavovacího módu. Jakmile tak učiníte, tak stačí spustit průvodce. Ten se vás prvně zeptá, v jakých podmínkách budete kameru využívat. Poté si kameru pojmenujete, připojíte ji k nejbližší a nejsilnější Wi-Fi a je hotovo. Proces je doopravdy velice jednoduchý, a to i přesto, že se jedná o velmi komplexní produkt. Propojení má Ring vyřešeno opravdu naprosto úžasně a tak nějak si nedovedu představit, jakým lepším způsobem by mohlo být propojení zpracováno.

[appbox appstore 926252661]

Kamera neslouží jen k přenosu obrazu

Když si řeknete, že si pořídíte bezpečnostní kameru, tak od ní čekáváte, že bude nahrávat video, popřípadě zvuk. Rozhodně byste ale nečekali, že s kamerou Ring Stick Up Cam Battery můžete přenášet zvuk v obou směrech. Pokud tedy kamera zaznamená pohyb, tak si samozřejmě můžete jednak zobrazit přenos videa i se zvukem, ale pokud to bude situace vyžadovat, tak můžete do kamery i mluvit. Zvuk se poté vcelku hlasitě přenese a vy tak můžete s případnou návštěvou mluvit, anebo můžete případného zloděje vystrašit. Nechybí také tlačítko pro vyvolání alarmu, pomocí něhož si můžete být 100% jistí, že si zloděj minimálně „nadělá do kalhot“.

Venku či vevnitř?

Zpracování kamery je naprosto ukázkové, což si můžete všimnout jak na první pohled, tak také v detailech. Kamera je určená jak na provoz doma, tak na provoz venku. Odolá tedy dešti, větru a dalším přírodním živlům. Dokáže pracovat v teplotách od -20,5 stupně Celsia, až po 48,5 stupně Celsia. Na kameře si můžete všimnout různých ochranných prvků, které brání tomu, aby se do zařízení dostala voda. Na spodním „vršku“, pod kterým se nachází baterie, si můžete například všimnout gumového těsnění. Obraz kamery dosahuje kvality Full HD a zorné pole celé kamery je 115 stupňů. Kamera je zpracována z odolně vypadajícího plastu.

Pokud vám kameru někdo ukradne, dostanete další zdarma

Stejně tak, jako v případě zvonků, tak i u kamer od Ringu jste chránění proti krádeži zařízení. Konkrétně se jedná o službu Theft Protection, která se stará o to nahrazení kamery či zvonku v případě, že vám jej někdo ukradne. Stačí vám pouze papír od Policie ČR, kterým se u společnosti Ring prokážete. Zároveň společnosti dodáte také fakturu o zaplacení. Ring vám poté zašle nové zařízení a staré zablokuje, tudíž si jej případný zloděj určitě neužije. Vše, co musíte tedy udělat, je poslat několik papírů a stihnout to do 15 dnů od odcizení.

ring stick up cam battery recenze

Závěr

Produkty Ring mě opravdu baví a tímto produktem se mi potvrdilo, že dříve recenzovaný zvonek rozhodně není žádnou výjimkou. Technologie jdou mílovými kroky kupředu a co se kdysi zdálo jako vzdálená budoucnost, je nyní naprostá realita. Je jedno, zdali se nacházíte pár metrů od vašeho domu, anebo na druhé polokouli. Pokud kamera či zvonek zaznamená pohyb ve vašem domě, či v jeho okolí, tak vám to dá ihned vědět pomocí notifikace. Vy navíc můžete rychle zakročit a ihned se podívat, kdo co se děje. Pokud je vám i tohle málo, tak prostřednictvím zařízení Ring můžete přenášet i hlas, tudíž můžete pošťákovi říct, že nejste doma, anebo případného zloděje vylekat. Kamera má vysoce kvalitní Full HD obraz společně s infračerveným nočním viděním, takže i v noci perfektně vidíte, co se zrovna děje. Všechno tohle a nespočet dalších funkcí dělají z produktů Ring takové produkty, které nemají obdoby a ani konkurenci.

ring stick up cam battery recenze facebook

Dnes nejčtenější

.