Zavřít reklamu

„Kdyby nebylo mé ženy, nikdy by Ring Video Doorbell nemohl vzniknout. Vynálezci z celého světa přicházejí se špatnými nápady a ona o všech věděla. Jednu noc jsem jí řekl o mém nápadu, pomocí kterého jsem mohl navždy změnit využívání zvonku. Neskutečně se jí můj nápad líbil! Nejenom kvůli naprostému pohodlí, ale také kvůli tomu, že bude schopná jednoduše odpovědět na zvonek odkudkoliv. Řekla, že je to jako telefon pro dveře…“

Já však ženu nemám. To je možná ten hlavní důvod, proč jsem ještě nevymyslel nic převratného, co by změnilo celý svět. Zakladateli společnosti Ring, Jamiemu Siminoffovi, se však změnit svět povedlo a příběh v prvním odstavci patří jemu. Alespoň takhle tedy tvrdí, že vznikl chytrý zvonek Ring Video Doorbell. Jsem velice rád, že vás dnes mohu přivítat u recenze tohoto převratného zvonku. Ukážu vám, že zvonek doopravdy nemusí být jen hloupé tlačítko, pomocí kterého aktivujete zvuk. Zvonek se může s pomocí tohoto produktu proměnit na chytré zařízení, pomocí kterého si můžete z druhé strany světa zobrazit, kdo dneska přišel k vašim dveřím. A nejen to. Dokonce se s dotyčným můžete z druhé polokoule i spojit a mluvit s ním. Vzhledem k mému úžasu bych vám nejraději všechno řekl již v úvodu, a tak tedy zbytečně nepředbíhejme a pojďme se na Ring Video Doorbell 2 podívat podrobněji v několika dalších odstavcích.

Ring Video Doorbell 2 není jen obyčejným hloupým zvonkem

Na mé poměry mi zvonek od společnosti Ring ležel ve skříni poněkud dlouho. Již jsem měl v minulosti možnost si na vlastní ruce osahat „chytré“ zvonky, které mě však nikterak nenadchly. Byl jsem si jistý, že stejné to bude i v tomto případě. Naštěstí jsem se však šeredně mýlil. Dnes přišel den D, tedy den, kdy jsem se rozhodl, že se na Video Doorbell 2 poprvé podívám. A po několika hodinách, co si se zvonkem hraju, jsem se konečně dopracoval k tomu, abych mohl napsat tuhle recenzi. Z tohoto produktu jsem doopravdy velmi unešený a příjemně překvapený. Je to jednak kvůli naprosto perfektnímu zpracování, a to nejen samotného zvonku, ale i pomocných manuálů a materiálů, a jednak také kvůli bezproblémové funkčnosti.

Propracovanější balení jsem za celou svou kariéru neviděl

Hned na první pohled vás zaujme balení celého zvonku od Ringu. Prvotní dojem, ještě před rozbalením, se zdá vcelku obyčejný. Řeknete si, že se jedna o klasické pěkně zpracované balení. Na přední straně se nachází vyobrazený samotný Ring Video Doorbell 2 v celé své kráse a v akci, na zadní straně poté najdete další vlastnosti a specifikace, které se zvonkem souvisí. Pustíte se tedy do rozbalování a zde přichází ta radost. Ihned po otevření uvidíte samotný zvonek společně s knížečkou, která vás na úvod pozdraví. Postupně začnete všechno z krabice vytahovat a začnete si říkat, že je toho vcelku hodně – a taky že je.

Kromě samotného zvonku a knížečky z krabičky začnete vytahovat také dva plastové úchyty, pomocí kterých si můžete nastavit náklon zvonku buď nahoru a dolů, anebo doprava a doleva. Pokud navíc vlastníte první generaci Ring Video Doorbell a rozhodli jste se pro upgrade, tak nemusíte zbytečně vrtat nové díry pro uchycení zvonku. Stačí využít přibalené „redukce“, pomocí které zvonek jednoduše připevníte i na minulé díry. Dále se v balení nachází baterie, kterou můžete jednoduše dobíjet pomocí přibaleného microUSB kabelu. Nesmí také chybět speciální krabička s nářadím, kde najdete všechny potřebné šroubky a nářadí, které budete pro připevnění zvonku potřebovat. Nechybí dokonce ani vrták či prodlužovací drátky v případě, že se rozhodnete Ring Video Doorbell 2 připojit na stávající dráty. V již zmiňované knížečce najdete zabaleny manuály v několika jazycích, pomocí kterých můžete váš nový zvonek jednoduše zapojit a ovládat. Zkrátka a jednoduše, balení, o kterém se vám ani ve snu nezdálo.

Propojení zvonku s iPhonem

Aby váš Ring Video Doorbell 2 nebyl jen obyčejným zvonkem, tak jej musíte nejdříve propojit s iPhonem. Ještě před tím, než se k tomu pustíme, tak je nutné, abyste do zvonku nainstalovali baterii. Poté si z App Storu stáhněte aplikaci Ring, která je k dispozici zdarma, a spusťte ji. Proces nastavování je velice jednoduchý a aplikace vám názorně předvede a řekne, co všechno potřebuje. Hned na začátek zvolíte, které zařízení chcete do aplikace přidat – v našem případě tedy Video Doorbell 2. Poté pomocí kamery naskenujte QR kód na zadní straně zvonku, pomocí něhož se aplikace se zvonkem spojí. Nyní přichází na řadu přidání lokace, kde se zvonek nachází. Jakmile tento krok dokončíte, tak na zvonku stisknete instalační tlačítko. Poté Ring připojte k nejbližší Wi-Fi síti a popřípadě učiňte další kroky, které po vás bude aplikace požadovat. Na konec byste měli dojít k hlášce, která vám sdělí, že je vše hotovo a připojeno.

[appbox appstore 926252661]

Nastavení zvonku

Po připojení už přichází na řadu nastavení zvonku. V jednoduchém průvodci odpovíte na několik otázek, pomocí kterých se nastaví citlivost a pozice zvonku. Nejprve odpovíte na to, na jakém místě se Video Doorbell 2 nachází – podle toho vám bude doporučeno využití plastových úchytů, o kterých jsme se bavili dříve. Poté se vás ještě průvodce zeptá na to, zdali se poblíž nachází ulice, od jaké vzdálenosti chcete registrovat pohyb a další. Zde nastavte vše dle vašich preferencí a hlavně podle pravdy, aby zvonek fungoval co nejlépe. Po tomto nastavení už je to vše, váš zvonek je plně funkční a poslední věc, která vám zbývá, je umístění zvonku na vhodné místo. K tomu můžete využít malinké vodováhy, kterou připevníte na tělo zvonku, vrtáku, a také šroubků, které jsou součástí balení.

Komunikace prostřednictvím aplikace

Jakmile zvonek nainstalujete, tak je všechno připraveno k provozu. Na váš iPhone vám budou chodit notifikace, když zvonek zaznamená pohyb a zároveň samozřejmě také pokaždé, když někdo zazvoní. Vy tak můžete ihned reagovat – podívat se, kdo před zvonkem stojí a dokonce můžete s dotyčnou osobou i mluvit. Pokud tedy například pošťákovi řeknete, že nejste doma, tak mu můžete sdělit, aby balíček nechal někde jinde, popřípadě aby jej položil před dveře. Pokud byste si navíc ke zvonku Ring Video Doorbell 2 pořídili a speciální zámek dveří Yale, tak můžete například prarodičům jednoduše odemknout z pohodlí vašeho iPhonu.

Kvalitní zpracování odolá i nepříznivému počasí

Zpracování zvonku Ring Video Doorbell 2 je naprosto ukázkové. Vzhledem k tomu, že ne každý může mít zvonek umístěný přímo u dveří pod stříškou, kde je zvonek v bezpečí proti počasí a dalším vlivům, tak je nutné, aby odolal i například vodě či větru, pokud jej umístíme na bránu před dům. To je naprostou samozřejmostí a Video Doorbell 2 se vody rozhodně nebojí. Naprosto úžasný je přenášený obraz ze zvonku. Recenzovaný zvonek má o dost lepší kameru, než nekteré bezpečnostní kamery, které mi už prošly rukama. Opět znovu podotýkám, že se jedná o zvonek a nikoliv o bezpečnostní kameru. A co více, kamera podporuje i infračervený režim, který využijete v noci. Obraz má rozlišení Full HD (1080p) a disponuje širokým zorným polem. Vzhledem k tomu, že Video Doorbell 2 připojíte k Wi-Fi, tak si osobu, která se před zvonkem nachází, můžete zobrazit na videu a ještě k tomu s ní vést i rozhovor.

Co dělat, když vám zvonek někdo ukradne

Velice zajímavá je služba Theft Protection. Ta se stará o to, že v případě, kdy dojde k odcizení zámku zlodějem, tak vám společnost Ring ukradený zvonek zdarma zašle znovu. Stačí vám k tomu pouze papír od Policie České republiky společně s fakturou či lístkem o zaplacení. Zloděj, který zvonek ukradl, si jej navíc moc neužije, jelikož při nahlášení krádeže dojde k zablokování zvonku na serverech společnosti Ring. Tato služba platí pro jedno odcizení zvonku a jeho krádež musí být nahlášena maximálně do 15 dnů.

ring_video_doorbell_2_fb

Závěr

I když nerad, tak tuto recenzi musím ukončit posledním odstavcem. Opravdu dlouho jsem v ruce nedržel tak skvěle propracovaný produkt, jako je zvonek Ring Video Doorbell 2. Opět se mi potvrdilo, že technologie dnešního světa jsou doopravdy na velmi vysoké úrovni. Já se jen ptám, co přijde za 10 let. Budeme si schopni z jiné planety zobrazit, kdo zrovna zvoní u našich dveří na matičce Zemi? Uvidíme na kameře společně s obrazem také informace o osobě, která přišla zazvonit? Těžko říct, každopádně si myslím, že v momentální situaci byste velice těžko hledali lepší chytrý zvonek, než je Ring Video Doorbell 2. Vysoce kvalitní obraz, noční vidění, široký záběr, možnost obousměrné komunikace, odolnost proti vodě a nespočet dalších funkcí dělají z tohoto zvonku zvonek, který ve své kategorii nemá konkurenci. Určitě jste si všimli, že jsem z tohoto produktu opravdu nadšený, a je tak asi zbytečné říkat, jak moc bych vám jej doporučil. Pokud plánujete koupi zvonku a nebo máte klasický starý zvonek, tak ani sekundu neváhejte a běžte do Ring Video Doorbell 2. Opravdu to stojí za to.

ring_video_doorbell_2_fb

Dnes nejčtenější

.