Zavřít reklamu

Představení vylepšených MacBooků Air a Pro není to jediné, co stojí dnes v jablečném počítačovém světě za pozornost. Apple totiž v tichosti snížil ceny za úložiště u mnoha svých Maců. Vyšší úložiště za nižší cenu si tak nyní můžete užít u iMaců, iMacu Pro, MacBooků Pro či Macu mini. 

V naprosté většině případů snížil Apple cenu za SSD disky s největším či druhým největším dostupným úložištěm pro počítač. V USA se slevy pohybují řádově mezi 200 až 400 dolary, přičemž u 4TB SSD disku iMacu Pro se pak dostanete na slevu dokonce 1200 dolarů. V České republice se pak můžete například u Macu mini s největším, tedy 2 TB úložištěm, dostat na slevu 12 800 korun, jelikož nyní za toto úložiště připlácíte 25 600 korun (v případě 256GB varianty) namísto předešlých 38 400 korun. Pokud byste pak chtěli 15” MacBook Pro ve vyšší konfiguraci s 4TB úložištěm, zaplatili byste za tento disk namísto 89 600 korun, jako tomu bylo v minulosti, “pouhých” 44 800 korun. Rozdíl je tu tedy skutečně obrovský. Slev je však mnohem více a všechny si je můžete prohlédnout přímo na Online Storu Applu. 

Snížení cen Maců není zapříčiněno ničím jiným než celosvětově klesajícími cenami SSD disků. Právě to však hraje nyní Apple do karet mnohem více než kdykoliv předtím. Prodeje Maců totiž nejsou v poslední době úplně růžové a právě podobné slevy by jim mohly alespoň částečně pomoci. Není tomu navíc tak dávno, co se Apple k tomuto kroku odhodlal poprvé. Nečekané snížení cen nás totiž potkalo již na konci letošního března a i tehdy se jednalo o velké cenové skoky. 

Související články

Dnes nejčtenější