Zavřít reklamu

Jistě si vzpomínáte na poměrně praktickou funkci Back to My Mac. Ta byla neodmyslitelně spjata s iCloudem a nabízela možnost mít všechna Mac zařízení v jedné síti, vzdáleně k nim přistupovat a sdílet napříč několika počítači soubory a složky, případně také obrazovku. Nejedná se však o nic nového, funkce byla představena již v roce 2007 jako jedna z chystaných novinek pro macOS X Leopard. Nyní se její čas nachýlil ke konci a jak Apple před několika měsíci slíbil, tak udělal. Aplikace byla oficiálně na všech verzích macOS ukončena k 1. červenci letošního roku.

Pokud jste zvyklí na možnost sdílení obrazovky, nemusíte se bát – ta totiž jen tak nezmizí. Vlastně se nic nemění a stejných funkcionalit si můžete nadále užívat, avšak k tomu musíte vlastnit aplikaci Apple Remote Desktop. Má to ale háček – program vás vyjde na 2090 korun. S aktualizacemi si společnost také hlavu nedělá, poslední update totiž přišel před dvěma lety a od té doby aplikace leží ladem. To by se však mohlo nyní s přílivem nových uživatelů změnit.

Naštěstí se Apple rozhodl uživatelům doporučit ty nejlepší alternativy, kterým po vypnutí služby mohou dát šanci. Kromě Remote Desktop můžete využít například nativní funkci Screen Sharing, jež vám dovolí sdílet svou obrazovku. To se ale týká pouze dané sítě, takže pokud byste chtěli ovládat svůj domácí Mac třeba z práce, máte smůlu. Co se sdílení dokumentů týče, tam Apple doporučuje využít iCloud Drive. Nevýhoda však tkví v tom, že veškeré soubory musí být přímo v cloudu a ne ve vašem počítači. Jednoduše řečeno, utnutím podpory Back to My Mac se obliba společnosti jen tak nezvýší. Uživatelé na tuto službu byli zvyklí, a i když chápeme, že je čas posunout se dál, de facto neexistuje žádná plnohodnotná alternativa. Jak se k oznámení stavíte?

Související články

Dnes nejčtenější