Zavřít reklamu

Vzhledem k momentálně probíhajícímu letnímu období máme možnost brát své voděodolné smartphony do vody. Můžeme tak natáčet různé podvodní záběry, anebo pořizovat fotografie života pod hladinou moře. Většina dnešních lepších smartphonů disponuje standardy, které zaručují určitou výdrž pod hladinou vody. Jak se však ukázalo, tak to zřejmě není vždy pravda. Proti Samsungu se v této záležitosti postavila Australská komise pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů. Ta podala na jihokorejskou společnost žalobu kvůli klamání spotřebitele, jelikož v reklamách jsou Samsungy řady Galaxy prezentovány jako zařízení, která vydrží ponořená jak ve sladké, tak slané vodě.

Při prezentaci smartphonů řady Galaxy S10 na problémy s voděodolností Samsung zřejmě nemyslel:

Podle žaloby Samsung dostatečně netestoval účinky vystavení jejich smartphonů vodě v bazénu nebo slané vodě, byť společnost v reklamách prezentuje voděodolnost svých smartphonů podvodními záběry. „Australská komise pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů tvrdí, že reklamy jsou falešné a zavádějící. Smartphony jistě nejsou vhodné pro všechny typy vod a některé druhy jsou rozhodně telefonu na škodu,“ prohlásil předseda výše zmíněné instituce, Rod Sims.

Z jakého důvodu byla na Samsung žaloba podána není známo. Jedná se však zřejmě o reakce na vodou poničené smartphony od Samsungu, které jsou mířené od australských uživatelů. Jihokorejská společnost v reakci na žalobu Australské komise pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů oznámila agentuře Reuters, že si za svými reklamami stojí a v žádném případě neklame spotřebitele nebo jinak neporušuje australský právní řád.

Samsung klame vodeodolnosti svych smartphonu
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější