Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že novější iPhony disponují určitým stupněm voděodolnosti, tak se mnozí jeho uživatelé nebojí o jeho potopení do vody. Méně uživatelů už však ví, že jakékoliv vniknutí vody do zařízení porušuje podmínky pro uznání reklamace. Ptáte se, jakým způsobem může servisní technik zjistit, že se dovnitř zařízení někdy dostala voda? Kromě toho, že může v různých částech iPhonu vzniknout koroze, tak také pomocí speciálních papírků, které reagují na dotyk s vodou. Tyto papírky se ve vašem iPhonu nachází na různých místech. Ve většině případů je však najdete tam, kde je možnost proniknutí vody největší – u slotu na SIM kartu.

Speciální papírek, o kterém jsme si řekli v minulém odstavci, reaguje na vodu – to už víte. Jakým způsobem se ale reakce projeví? Papírek je v případě, že se nikdy nedostal do kontaktu s vodou, bílý. Jakmile se na něj dostane byť jen jediná kapka vody, tak začne reagovat a změní svou barvu z bílé na růžovou až červenou. Onen speciální papírek jste dokonce schopni vidět i na vlastní oči. Stačí jen vědět, kde přesně se nachází a z jakého úhlu jej uvidíte nejlépe.

Jak zjistit, zdali se do vašeho zařízení dostala voda

V galerii níže si najděte své zařízení a podívejte se, kde se zmiňovaný papírek nachází. Jakmile tak učiníte, tak si přichystejte buď druhý telefon se zapnutou LED diodou, anebo jiný bodový zdroj světla. V případě, že hledáte papírek u iPhonu 5 a novějšího, tak vytáhněte šuplíček se SIM kartou. Pokud hledáte papírek u starších iPhonů, tak jej najdete ve 3,5mm portu na sluchátka a v některých případech také v nabíjecím konektoru.

Pokud jste váš papírek úspěšně lokalizovali, tak už si jen stačí odpovědět na otázku, zdali se do vašeho iPhonu dostala voda, či nikoliv. Pokud je papírek čistě bílý, tak v iPhonu nikdy voda nebyla a zároveň se nemusíte obávat, že by vám v případě problému se zařízením nebyla uznána reklamace. Pokud papírek byť jen minimálně vykazuje známky zbarvení do růžova, či do červena, tak bohužel máte obrovskou smůlu. Do vašeho zařízení se dostala voda, čímž došlo k porušení reklamačních podmínek. Pokud tedy někdy odnesete váš iPhone do servisu, bude reklamace ihned zamítnuta – a to v jakémkoliv případě a u jakékoliv vady. Budete si tak muset vybrat mezi dvěma cestami. Buď si zakoupíte nový iPhone, anebo si najdete osobu, která vám iPhone opraví i skrze vniknutí vody.

Ve většině případů vám ale oprava na moc dlouho nepomůže. Pokud v iPhonu byla voda, tak se ve většině případů do několika týdnů či měsíců projeví koroze, kterou nebudete schopni zastavit. Jednoho dne tak iPhone nezapnete a nejspíše už vám ani nic nepomůže k tomu, abyste jej znovu zapnuli. Tak jako tak tedy budete odkázáni na zakoupení nového zařízení. Většinou totiž dochází vlivem koroze ke zničení celé základní desky. V případě, že nezálohujete, tak přijdete kromě celého iPhonu i o všechna data, která v něm byla uložena.

Související články

Dnes nejčtenější