Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Kdyby to bylo kompatibilní s Apple, tak by to bylo jedno z nejlepších vylepseni v novým Androidu. Sdílení souborů mezi těmito platformami je fakt bolest a prakticky se mi zatím nepodařilo najít dobré řešení bez kompromisů.

    KejPi: já to řeším mailem. Sice to není ideální, ale lepší než nic.

    Jednu fotku taky vetsinou mailem, pro vice fotek jsem to zacal resit pres sdilene album na Google Photos, ale taky to neni idealni, protoze se tam ty fotky nejak komprimuji a navic to neni uplne bezudrzbove reseni.

    Jabĺčkári, nerobte si ilúzie, na AirDrop nie je doslova nič na odklonovanie.

    AirDrop je najväčšia hlúposť, ktorú som na Apple zariadeniach zažil. Mám iPhone od modelu 4 a odvtedy som mal 5, 5s, 6, 6s, 7, X a teraz Xs, plus k tomu MacBook Air. Ani na jednom AirDrop nefungoval správne, veľakrát som zažil situáciu, že som sa 30 minút s AirDropom trápil a ono to proste nevedelo a nevedelo nájsť zariadenie. Všetko zapnuté, reštart obidvoch zariadení, update na najnovší softvér, nič nefungovalo – AirDrop má proste vlastný život. Keď sa vám táto úžasná featura rozhodne, že dnes iné zariadenia nenájde alebo že bude dnes pre ostatok neviditeľná, nič s tým nespravíte. Je to softvérová diera. Nepomohlo naozaj nič, len sa na párovanie vykašľať, použiť kábel alebo cloud a vyskúšať to najlepšie o deň alebo o dva. Zázračne AirDrop vždy naskočil, ale až keď tomu dal človek čas. Keď sa to proste samo od seba rozhodlo, že to nebude fungovať: neviete si predstaviť tú bezradnosť, keď 8krát po sebe reštartujete iPhone a i tak to stále nedokáže nájsť. A potom odrazu, vám tam tá ikonka priateľa vyskočí: vy, ako IT znalý človek, len krútite hlavou a ostáva vám rozum stáť – nedokážete totiž pochopiť, čo bolo gro problému a taktiež sa len tak nechápavo prizeráte, ako AirDrop nedokáže naštartovať ani niekoľkonásobné reštartovanie obidvoch zariadení! Je to hnus a jediná vec, ktorá ma dokázala vytočiť do nepríčetna. A to všetko len a len kvôli nadčasovosti APPLU: ktorý si proste povedal, že AirDrop všetko vyhľadá automaticky, NETREBA predsa tlačítko na manuálne vyhľadávanie zariadení, veď načo… môžete potom ako debil čakať aj polhodinu, ikonka air-drop-priateľa proste nenaskočí. A nenaskočí….

Vložte vlastní komentář

celý text