Zavřít reklamu

Nabíjecí adaptéry na vaše jablečná zařízení se hodí vždycky. Potřebné jsou například na dovolenou, na kterou si jich s sebou musíte sbalit hned několik. Využití najdou samozřejmě také doma, jelikož s pomocí nich nabíjíte vše, co má v sobě zabudovanou baterii. Většinou to ale vypadá tak, že máte k pracovnímu stolu přivedenou prodlužovací šňůru, ve které připojených pět různých adaptérů, kdy každý z nich slouží k nabíjení něčeho jiného. Když si vezmu, že na stole mám MacBook, iPhone, iPad a Apple Watch, tak v tomto případě zaplním nabíječkami hned čtyři místa. Pokud chci poté zapojit něco dalšího, tak musím většinou nějaký adaptér odpojit. Existuje však lepší řešení.

Využít můžete rychlonabíjecích adaptérů, které disponují hned několika výstupními porty. V dnešní recenzi se podíváme na dva tyto adaptéry od společnosti Adam Elements. Ten menší z nich, Omnia P5, disponuje dvěma výstupními porty. Poté se podíváme na větší, Omnia P7, který nabídne hned tři výstupní porty. V závěru recenze se ještě budeme věnovat odolnému kabelu od stejné značky, který se vyznačuje právě svou odolností, ale také certifikátem MFi (Made For iPhone). Není čas ztrácet čas, vrhněme se přímo na věc.

Adaptéry Adam Elements Omnia P5 a Omnia P7

Vzhledem k tomu, že jsou si oba dva adaptéry velice podobné a liší se od sebe prakticky „jen“ svou velikostí a výstupními porty, tak jsem si část recenze věnované designu a obsahu balení dovolil spojit. Na recenzi mi tedy konkrétně přišly dva adaptéry Adam Elements, Omnia P5 v bílé barvě a Omnia P7 v černé barvě.

Skvěle provedené balení

Hned na první pohled vás ihned zaujme balení obou adaptérů. Vše, co se chcete o adaptérech dozvědět, najdete na přední straně krabiček. Maximální výstup, počet portů, jejich typ a další – tomu se však budeme věnovat v pozdější části recenze. Po otevření krabičky si ihned můžete všimnout, že součástí balení rozhodně není jen adaptér. Společně s ním totiž dostanete i tři cestovní adaptéry. Vzhledem k tomu, že v některých částech světa se používají různé typy zásuvek, tak se vám cestovní adaptéry budou hodit na dovolenou, či na cestování – zkrátka a jednoduše, abyste se vždy zvládli připojit ke zdroji elektrické energie. Součástí balení je také elegantní pytlíček s brandingem Adam Elements. Do něj si můžete naskládat všechny cestovní adaptéry tak, abyste je měli vždy po ruce a hlavně abyste je neztratili.

Design vás zaručeně zaujme

Oba dva adaptéry, jak bílý, tak i černý, mají něco do sebe. Působí velice elegantně a vzhledem k možnosti vybrat si barvu je můžete sladit s nábytkem, či barvou elektroniky. Byť jsou adaptéry sice vyrobené z odolnějšího plastu, tak se zdají velice odolné. Velice mě překvapila možnost změny koncovky, která se připojuje do zásuvky. Její změna je velice jednoduchá – stačí si jen zvolit, kterou koncovku chcete použít, a tu poté jednoduše zacvaknete na dvě packy. Pokud byste koncovku chtěli opět zaměnit za jinou, tak ji stejně jednoduše vytáhnete ven a připojíte jinou. Velmi se mi také líbí popis všech portů, kdy pod každým z nich je napsáno, o který port se jedná a hlavně jaký je jeho maximální možný výstup. Po boku adaptéru se dále nachází branding Adam Elements, který je doplněn zajímavou zvlněnou texturou adaptéru. Design adaptéru kazí jen spodní část, ve které se nachází popis adaptéru a všemožné certifikáty. S tím ale bohužel výrobce nic neudělá, jelikož se jedná o povinné údaje, které na adaptérech musí být viditelné.

Specifikace adaptérů

Vzhledem k tomu, že specifikace obou adaptérů se od sebe liší, tak zde společná část recenze končí. Pojďme se nyní podívat na to, jakou konektivitou adaptéry disponují a co všechno s nimi vlastně můžete nabíjet.

Omnia P5

Menší adaptér disponuje dohromady dvěma porty. Jeden z nich je USB-C, druhý poté klasický USB-A. První zmíněný dokáže produkovat výkon až o maximální velikosti 45W. Zároveň je rychlonabíjecí, což zaručují standardy PD (Power Delivery) QC (Quick Charge 3.0). Klasické USB-A poté poskytuje maximální výstup 5V a 2,4A. To znamená, že i s tímto menším adaptérem můžete jednoduše a s klidnou duší najednou dobíjet například MacBook společně s iPhonem, či jiným zařízením.

Omnia P7

Větší z recenzovaných adaptérů poté disponuje třemi porty. První z nich je USB-C, další dva jsou poté klasické USB-A porty. USB-C adaptér dokáže do vašeho zařízení „vpustit“ až 65W a taktéž je stejně jako v případě menšího adaptéru rychlonabíjecí (PD a QC). Dva klasické USB porty disponují standardem Smart Charge, tzn. maximální možný výstup o hodnotě 5V a 2,4A. S větším adaptérem tedy zvládnete nabíjet například MacBook, společně s iPhonem a třeba iPadem.

Odolný kabel PeAk II C120B

Společně s adaptéry ještě můžete využít i speciální USB-C Lightning kabel. Tento kabel můžete využít pro rychlonabíjení vašich iPhonů pomocí standardu Power Delivery. Jak už jsem jednou zmínil, tak kabel PeAk II je díky opletení velmi odolný. Koncovky jsou hliníkové, tudíž se nemusíte bát jejich poničení. Speciální úpravy se dostalo také místu, ve kterém dochází k největší námaze kabelu – mezi koncovkou a samotným kabelem. Díky této úpravě kabel více vydrží a rozhodně se vám nezačne po nějaké době používání trhat, jako to umí originální kabely od Applu.

Kabel má klasickou délku 120 centimetrů, dokáže přenášet výkon až 30 W a jeho rychlost při přenosu dat dosahuje až 480 Mb/s. Kabel PeAk II vás rozhodně nezklame ani svým designem, ba právě naopak. Na koncovkách se nachází skvěle vypadající branding Adam Elements, kabel sám o sobě má poté díky opletení velmi zajímavou, šedočernou barvu. Na kabelu najdete také suchý zip, pomocí kterého jej můžete kdykoliv smotat anebo zkrátit, aby vám svou délkou nepřekážel. V balení kabelu nic jiné, než samotný kabel, nenajdete. Odolný kabel PeAk II C120B můžete zakoupit ve třech barevných variantách – bílé, černé a červené.

Závěr

Pokud už vás nebaví s sebou na dovolenou tahat nespočet různých adaptérů, anebo si jen chcete udělat pořádek v domácím prostředí, zbavit se několika adaptérů a nahradit je jedním univerzálním, tak k tomu můžete využít adaptérů od Adam Elements. Nadchne vás jejich líbivý design společně s pestrým balením, ve kterém najdete cestovní koncovky do všemožných zásuvek po celém světě. Pokud navíc doma nemáte k dispozici dostatečné množství kabelů, anebo byste chtěli nějaký do zálohy, tak se nabízí možnost zakoupení odolného oplétaného kabelu PeAk II C120B, který slouží k ryychlonabíjení vašeho iPhonu či iPadu pomocí standardu Power Delivery. Produkty od společnosti Adam Elements vám mohu po několikadenním testování s chladnou hlavou doporučit.

adam_elements-ertea-adaptery_fb

Dnes nejčtenější

.