Zavřít reklamu

Stává se vám často, že si dáte louhovat čaj, ale skoro pokaždé na něj zapomenete? Anebo si dáte vařit brambory, jen si na minutku odskočíte něco udělat, ale z minutky je půl hodiny a když se vrátíte k plotně, tak jsou brambory rozvařené? Pokud jste si na předešlé otázky, anebo otázky podobného druhu odpověděli kladně, tak se vám určitě bude hodit dnešní tip na aplikaci pro operační systém macOS. Se všemi problémy, ve kterých jde o čas, vám může pomoci jednoduchá „minutka“, na které si nastavíte čas odpočtu, a ta vás poté zvukem upozorní. Jedna taková jednoduchá minutka existuje i na váš Mac.

Horo – Timer for Menu Bar

Aplikace, které se budeme věnovat, se nazývá Horo. Jedná se o decentní aplikaci, která se postará o to, že do vašeho menu baru (tzn. horní lišta) přidá časovač/minutku, jak chcete. Aplikaci Horo můžete jednoduše stáhnout z App Storu pomocí tohoto odkazu. Po stažení se v horní liště objeví jednoduchý časovač, který má několik jednoduchých možností. Nejprve si do něj samozřejmě můžete zadat čas, který má začít odpočítávat. Ten zadávejte ve formátu HH:MM:SS. Na pravé straně jsou poté k dispozici tlačítka pro start odpočtu a pro smazání odpočtu. Nalevo se poté nachází ikona nastavení, kde si můžete zvolit zvuk upozornění, či klávesovou zkratku pro nastavení nového časovače. Abyste však tyto možnosti mohli používat, tak si musíte zakoupit plnou verzi za 49 korun. Vedle ikony nastavení se poté ještě nachází ikona plus, pomocí které si můžete přidat do horní lišty další časovač.

[appbox appstore 1437226581]

Používání aplikace Horo je velice jednoduché a už další dobu jsem hledal takovou aplikaci, která by mi podobný časovač mohla na horní lištu zprostředkovat. Sice se mi pořád občas stává, že na něco zapomenu kvůli tomu, že si minutku nenastavím. Rozhodně je tomu tak ale méně často, než instalací této aplikace. Pokud máte i vy děravou hlavu a během krátké chvíle zapomenete na některé věci, tak vám mohu aplikaci Horo k přidání odpočtu do horní lišty jen a jen doporučit.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější