Zavřít reklamu

Po vydatném dni plného cestování či užívání si někde u vody málokomu nevyhládne. Pocit hladu můžete v létě nejlépe zahnat jen jedním jediným způsobem – pořádnou grilovačkou. Bohužel, ne vždycky se maso či jiné ingredience podaří na grilu správně udělat. Někdy je maso nepropečené, jindy se zase může stát, že se lehce připálí. Abyste si byli jistí, že steak na grilu uděláte perfektně, tak potřebujete znát několik základních věcí. Jak široký steak je, na kolik stupňů byste ho měli dělat, a jak dlouho ho na grilu nechat. Se všemi těmito údaji vám může pomoci aplikace GrillTime, která se stará o to, abyste veškeré ingredience na vašem grilu vytáhli včas a na nic nezapomněli.

Rozhraní aplikace GrillTime je velice jednoduché. Po spuštění se vám zobrazí pouze černá obrazovka, která čeká na to, až ji zaplníte jídlem, které chcete na grilu udělat. Klikněte proto v pravém horním rohu na ikonu „+“ a zvolte si jídlo, které budete pokládat na gril. Pro příklad si zvolíme například klasický steak. V tomto případě musíte do aplikace zadat alespoň přibližnou tloušťku masa a způsob, jakým způsobem chcete maso zhotovit, tzn. Rare, Medium Rare, Medium, Medium Well a Well Done. Po nastavení se vám níže v bílém poli objeví instrukce, pomocí kterých se stačí při grilování řídit. Teplota, čas, otočení steaku, či doba, po kterou byste jej měli nechat „odpočinout“. Jakmile budete mít nastudováno, tak dole klikněte na tlačítko Add Timer.

Tímto způsobem si přidejte na váš virtuální gril všechny ingredience, které se chystáte dělat. Jakmile budete mít vše přidáno, tak stačí spustit časomíru. Pokud jste náhodou zapomněli, jakým způsobem jste měli nějaký pokrm udělat, tak si jej samozřejmě rozklikněte a postup si připomeňte. Abyste dosáhli co možná nejlepšího výsledku, tak byste měli čas dodržovat co možná nejvíce přesně. V tom vám pomohou upozornění, které vám GrillTime zašle vždy, když je třeba otočit maso, anebo jej z grilu sundat. Nezapomeňte si tedy na vašem iPhonu aktivovat zvonění, popřípadě můžete k zobrazení oznámení využít také Apple Watch.

Osobně jsem se delší dobu pral s tím, jakým způsobem udělat maso tak, aby všem chutnalo, a aby bylo jednoduše podle mých představ. Dlouhou dobu se mi to nedařilo, avšak s aplikací GrillTime jsem snad poprvé v životě slavil úspěch. Nejvíce se mi líbí jednoduchost aplikace. Zadáte si, co a jak chcete udělat, a ta vám ihned v několika slovech řekne, jak na to. Nemusíte zbytečně nikde číst složité postupy k přípravě a vše zvládnete hravě během několika sekund. Na případné otočení steaku vás upozorní notifikace na iPhonu či na jablečných hodinkách, tudíž se vám ani v nepozornosti nestane, že byste maso připálili. GrillTime sice stojí na App Storu 49 korun, avšak myslím si, že se rozhodně vyplatí. Raději obětovat padesátikorunu, než poté vyhodit připálený steak za několik stovek do koše.

[appbox appstore 420843713]

grilltime aplikace na grilovani

Dnes nejčtenější

.