Zavřít reklamu

Pokud máte v sobě dobrodružného ducha a pravidelně cestujete různě po světě, tak jistě víte, že cestování není po finanční stránce procházka růžovým sadem. Většina cestovatelů se snaží ušetřit, kde to zrovna jde. Nejvíce však můžete ušetřit na letenkách, které velice často propadají velice výrazným slevám. Abyste však nemuseli tyto letenky pořád hledat ručně, tak existují aplikace, pomocí kterých si můžete při hledání pomoct. Pokud chcete na letenkách ušetřit co možná nejvíce i vy, tak rozhodně dočtěte tento článek až do konce.

Nejdříve si shrneme několik záležitostí, kterými byste se měli řídit v případě, že si chcete zakoupit levnou letenku. Jelikož o toto „zboží“ nestojíte jen vy, ale nespočet dalších jedinců, tak musíte jednat rychle. S tím se pojí i fakt, že potřebujete platební kartu a na ní dostatek peněz. Letenku vám nikdo na dobírku nepošle a kdo dřív zaplatí, ten taky letí. Zároveň se musíte rychle rozhodnout. Když víte, že někam chcete letět, tak se při kupování nesmíte rozmýšlet nad tím, jestli vlastně vůbec chcete. Musíte si být 100% jistí. Čím si však nemusíte být jistí, je destinace. Že se objeví levná letenka přímo tam, kam chcete, je málo pravděpodobné. Cílovou destinaci byste tedy neměli tolik řešit. Letenky vybírejte ve všední dny, kdy lidé nejsou doma, ale v práci – tak budete mít větší pravděpodobnost, že nějakou letenku ulovíte.

Momondo

Momondo je mnohými velmi oceňovaná aplikace, která byla několikrát vyhlášena jakožto nejlepší stránka pro vyhledávání a srovnávání levných letů. Aplikace je k dispozici v češtině a zcela zdarma. Pro vyhledání letenek stačí do aplikace pouze zadat vaši destinaci. Momondo poté provede „výpočet“ a výsledné letenky si můžete zobrazit v seznamu od nejlevnějších, nejkratších, či v ideálním poměru „cena/výkon“. Mimo to, že v aplikaci najdete srovnávač letenek, tak také dostanete možnost zobrazit si ceny hotelů, či si pronajmout auto. Dovolenou tedy můžete s aplikací Momondo naplánovat jednoduše a se vším všudy.

[appbox appstore 436736538]

Kiwi.com

Kiwi je český vyhledávač (nejen) levných letenek. Zaměřuje se především na to, že vám let poskládá klidně i z nespolupracujících aerolinek, a to jen kvůli tomu, abyste ušetřili. Díky tomu, že Kiwi dokáže kombinovat různé letecké společnosti, se můžete s cenou letenky dostat doopravdy na úplné minimum. Nabídky letenek na Kiwi mnohdy doopravdy nemají konkurenci. Osobně mám s Kiwi skvělou zkušenost a když s kamarády hledáme, kam vyrazíme, tak letenky téměř vždy kupujeme právě skrze Kiwi.com. Kiwi je doopravdy velice populární, čemuž nasvědčuje i fakt, že na něj odkazuje mnoho ostatních aplikací – například i výše zmíněné Momondo.

[appbox appstore 657843853]

Skyscanner

Skyscanner je taktéž skvělá aplikace, pomocí které si můžete zobrazit různé letenky do svých cílových destinací. Velice se mi na Skyscanneru líbí, že vám dokáže v sekci Průzkum zobrazit letenky do různých míst za nejlevnější ceny. Když tedy nevíte, kam vyrazit, tak se vrhnete do prozkoumávání. Podle toho, která destinace vás zaujme, si destinaci rozkliknete. Podíváte se, na kolik vyjde letenka a podle toho se rozhodnete, zdali chcete letět, či nikoliv. I Skyscanner využívá služeb Kiwi.com a při kupování některých letenek vás na něj přesměruje.

[appbox appstore 415458524]

Nejrychlejší letenky

Za aplikací Nejrychlejší letenky stojí český vývojář a fotograf Jiří Dolejš. Bohužel, je to již cca měsíc, co aplikace nefunguje. Podle vývojáře se však stále pracuje na zprovoznění, a proto jsem se rozhodl, že aplikaci do tohoto seznamu určitě přidám. Nejrychlejší letenky fungují naprosto jednoduše. Hledají pouze doopravdy velmi výhodné letenky, které si můžete zakoupit. Na hlavní straně se nachází nejlepší akce, samozřejmě si však můžete zobrazit i ostatní letenky. Nejlepší však je, když si pro aplikaci povolíte upozornění. Kdykoliv se totiž zobrazí nějaká mimořádná akce, tak dostanete notifikaci a letenku si tak můžete urychleně zakoupit. Nezbývá nám však nic jiného, než se modlit, aby vývojáři zvládli aplikaci znovu zprovoznit, jelikož za to doopravdy stojí.

[appbox appstore 1077526945]

Ostatní vyhledávače

Na internetu je k dispozici nespočet dalších vyhledávačů. Levné letenky od lowcost dopravců si můžete zobrazit například na stránce AZair.cz, avšak dovolím si vás upozornit na lehce chaotičtější vyhledávání. Zajímavým vyhledávačem jsou také Letenkyzababku.eu, HonzovyLetenky.cz anebo CestujLevne.com. Na všech těchto portálech můžete využít vyhledávače, který se vám pokusí najít letenky za ty nejlepší ceny.

Závěr

Pokud se chystáte vycestovat, tak si hlavně musíte být jistí tím, že doopravdy chcete. Pokud se totiž objeví nějaká akce, tak musíte brát v potaz, že nejste jediní, kterým se akce zobrazila – nesmíte tedy ani sekundu váhat a letenky ihned zakoupit. Létat se dá doopravdy za minimum peněz. Věřte, že když máte štěstí, tak desetidenní dovolená na Kanárských ostrovech vás může vyjít stejně, jako desetidenní dovolená v oblíbeném Chorvatsku.

letenky pas passport

Dnes nejčtenější

.