Zavřít reklamu

Pokud jste se někdy odhodlali k tomu vyzkoušet si veřejné beta verze jablečných operačních systémů, tak jste možná zjistili, že jsou k dispozici všechny kromě watchOS. Beta verze operačních systémů pro jablečné hodinky nejsou pro širokou veřejnost k dispozici z toho důvodu, že z nich nelze downgradovat. Obecně nelze z watchOS downgradovat ani u klasických verzí. V praxi to znamená, že pokud na vaše hodinky jednou nainstalujete watchOS 6, tak už se nikdy nemůžete svépomocí vrátit zpět na watchOS 5. Pokud byste si tedy chtěli watchOS 6 vyzkoušet, tak k tomu budete potřebovat speciální vývojářský profil, anebo pozvánku, kterou Apple zasílá individuálně.

Novinky ve watchOS 6:

Od včerejška si totiž operační systém watchOS 6 mohou vyzkoušet i šťastlivci, kteří nevlastní speciální vývojářský účet. Potřebujete k tomu pouze pozvánku do programu AppleSeed. Bohužel, k zaslání pozvánky se nemůžete nikterak přihlásit. Jablečná společnost si totiž jedince, kterým pozvánku zašle, vybírá individuálně. AppleSeed můžete považovat za jakýsi „VIP účet“, pomocí kterého se můžete dostat k beta verzím všech operačních systémů. Oproti klasického beta profilu, který je určen především pro testování macOS, se můžete s AppleSeed dostat i k nezveřejněným aktualizacím některých aplikací. Beta verzi operačního systému watchOS si tedy poprvé mohou vyzkoušet i prakticky obyčejní uživatelé a ne jen vývojáři. Pokud chcete své štěstí zkusit i vy, tak se registruje na webové stránky beta.apple.com a kontrolujte svou e-mailovou schránku. Pokud budete mít štěstí, tak vám možná někdy v budoucnu pozvánka k AppleSeed přijde. V pozvánce k vyzkoušení watchOS 6 stojí:

„Zasíláme vám exkluzivní pozvánku a možnost připojit se do programu AppleSeed k vyzkoušení a doladění watchOS 6. Jakožto účastník získáte možnost vyzkoušet si tento operační systém dříve a možnost sdělit nám zpětnou vazbu. Náš program disponuje komunitní diskuzí, dotazníky a speciální aplikací Feedback Assistant, se kterou nám můžete nahlásit problémy, které najdete. Pomozte nám zlepšit kvalitu operačního systému a přidejte se k nám ještě dnes.“

Představení operačního systému watchOS 6 jsme se dočkali už před třemi týdny. Od té doby si mohou vývojáři stáhnout speciální beta verze, pomocí kterých si jej mohou vyzkoušet hned mezi prvními. Finální vydání watchOS 6 se dočkáme za necelé tři měsíce v rámci zářijové konference. V nové verzi operačního systému pro hodinky nalezneme například samostatný App Store, pomocí kterého si můžete stahovat aplikace nezávisle na vašem iPhonu. Taktéž jsme se dočkali nových ciferníků a komplikací. Součástí jsou také nové aplikace – Audioknihy, Diktafon, Kalkulačka a Hluk. Na první dojmy z watchOS 6 se můžete podívat pomocí odkazu níže.

Související články

Dnes nejčtenější