Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás prostřednictvím článku informovali o tom, že byla spuštěna betaverze Call of Duty: Mobile pro Android, konkrétně v Indii. Verze pro operační systém iOS se měla objevit později a právě před několika dny se tak stalo. Betaverze byla spuštěna jen pro Austrálii. Existuje však možnost, pomocí které si můžete Call of Duty: Mobile zahrát i v České republice. Pokud byste si tedy chtěli tento nový mobilní titul vyzkoušet už nyní a nečekat na plnou verzi, tak si přečtěte tento článek, ve kterém si krok po kroku ukážeme, jak na to.

Vytvoření nového Apple ID

Nejdříve je nutné, abyste si vytvořili nové Apple ID. Můžete využít i vašeho stávajícího, avšak osobně mi přijde tvorba nového Apple ID jednodušší a hlavně bezpečnější, jelikož nemusíte na svém účtě měnit fakturační adresu, apod. Přejděte tedy na stránky pro vytvoření nového Apple ID pomocí tohoto odkazu. Sjeďte níže a klikněte na tlačítko Vytvořit své Apple ID. Zde vyplňte všechny údaje (klidně smyšlené), změňte region na Austrálii a použijte e-mailovou adresu, která ještě není k účtu Apple ID přiřazena. Jakmile tak učiníte, tak klikněte na tlačítko Pokračovat. Na zvolený e-mail vám přijde zpráva s kódem, pomocí kterého váš účet aktivujete.

Přihlášení k novému Apple ID

Nyní je nutné, abyste se společně s novým Apple ID přihlásili na zařízení, na kterém chcete Call of Duty: Mobile hrát. To znamená, že se nejdříve budete muset ze stávajícího Apple ID odhlásit. Toho docílíte tak, že se přesunete do Nastavení a zde klikněte na vaše jméno. Úplně dole poté zvolíte možnost Odhlásit se. Během odhlašování se autorizujte pomocí hesla a postupujte podle instrukcí. Jakmile budete odhlášeni, tak se přihlaste pomocí nového Apple ID. Klasicky postupujte podle dalších instrukcí.

Australská adresa, region a jazyk

Jakmile se dostanete k přihlášení k App Storu, tak je nutné, abyste využili australské adresy. Tu si můžete nechat vygenerovat na této stránce. Při přihlašování taktéž nezapomeňte změnit platební metodu na None (žádnou). Poté stiskněte tlačítko Pokračovat. Nyní je nutné, abyste v Nastavení vašeho zařízení změnili region na Austrálii a jazyk na angličtinu. Přesuňte se tedy do Nastavení a zde rozklikněte možnost Obecné. Sjeďte níže a klikněte na kolonku Jazyk a oblast. Zde poté změňte Region na AustrálieJazyk na Angličtina (Austrálie). Celkové nastavení iPadu máme hotovo.

Stažení Call of Duty: Mobile

Australské Apple ID máme, zařízení máme taky nastaveno na Austrálii. Nyní si z App Storu stáhněte Call of Duty: Mobile. Bohužel se pod tímto výrazem hra v App Storu nezobrazuje, a proto do vyhledávače napište „Visceral Multiplayer“. Po vyhledání se aplikace Call of Duty: Mobile zobrazí jako první a vám už nezbývá nic jiného, než ji klasicky stáhnout a nainstalovat.

Stažení a aktivace VPN

Nyní už je jen nutné se fyzicky do Austrálie přemístit. Rozhodně k tomu ale nevyužijeme letenek, nýbrž VPN, pomocí které můžeme zfalšovat naši lokaci a říct, že se nacházíme v Austrálii. Nejlepší VPN aplikace, kterou jsem pro hraní Call of Duty: Mobile našel, je UFO VPN. Je zdarma a hlavně nabízí přímo server, který je určený pro Call of Duty. Aplikaci stáhnete jednoduše z App Storu, anebo pomocí odkazu níže. Po spuštění přijměte verzi zdarma. Poté vyberte lokaci s názvem Call of Duty Mobile. Menu se více rozevře a vyberte možnost CODM Australia, u které je napsáno FREE. Poté vyčkejte na spojení a je hotovo – můžete zapnout hru.

[appbox appstore 1436251125]

Závěr

Pokud se vám hra nezobrazí v seznamu aplikací v App Storu, tak vám doporučím, abyste iPhone či iPad vypnuli a znovu zapnuli. Osobně jsem měl také problém se přihlásit k novému Apple ID, ale to dávám spíše za vinu betaverzi systému iPadOS 13. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je Call of Duty: Mobile opravdu dobře propracovaná hra a mít více volného času, tak bych si ji určitě rád sem tam zahrál. Na úplný závěr si vás dovolím upozornit na fakt, že se jedná o pouhou betaverzi hry. Jakýkoliv postup, který ve hře v rámci betaverze vytvoříte, bude před vydáním plné verze nenávratně smazán. Momentálně tedy Call of Duty: Mobile slouží doopravdy jen k vyzkoušení.

Související články

Dnes nejčtenější