Zavřít reklamu

V případě, že jste se rozhodli pro zakoupení většího úložiště na iCloudu, tak jistě využíváte také služby zálohy na iCloudu. Tyto zálohy však mohou mnohdy dosahovat až k desítkám gigabajtům, čímž dokáží velice rychle zaplnit celé úložiště na iCloudu. V dnešním návodu se tedy podíváme na to, jak si na Macu můžete zobrazit zálohy všech vašich zařízení, které jsou uloženy na iCloudu. Při zobrazení také dostanete možnost rovnou některé zálohy, například ty starší, smazat a uvolnit tak v iCloudu místo. Jak tedy na to?

Spravujte zálohy uložené na iCloudu

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu nebo MacBooku, klikněte v levé horní části obrazovky na ikonu Apple loga. Z rozevíracího menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému… Otevře se nové okno, ve kterém se přesuňte do sekce Internetové účty (třetí řádek, druhá pozice). Poté se v levém menu přesuňte do kolonky iCloud. Nyní klikněte v pravém dolním rohu okna na tlačítko Správa… Zobrazí se další okno, ve kterém už si po rozkliknutí záložky Zálohy můžete jednoduše zobrazit všechny zálohy, které jsou na iCloudu uloženy. Pokud se rozhodnete některou ze záloh odstranit, tak na ni klikněte, a poté stiskněte tlačítko „„. Tuto akci poté stačí potvrdit tlačítkem Smazat. Jakmile budete se správou záloh hotovi, tak klikněte na tlačítko Hotovo a zavřete předvolby.

Ve správě iCloudu si mimo záloh můžete také zobrazit jiná nastavení. Můžete si zobrazit například nastavení Rodinného sdílení, Fotkek na iCloudu, Zpráv na iCloudu, dat k různým aplikacím, apod. Položky jsou v seznamu zobrazeny podle velikosti, které v úložišti zabírají. V případě, že vám na iCloudu dochází místo, anebo si na něm pouze chcete udělat pořádek, tak pomocí tohoto návodu můžete.

Související články

Dnes nejčtenější