Zavřít reklamu

Pokud máte větší dům a v něm více Wi-Fi sítí, anebo se nacházíte v kanceláři, kde je také více Wi-Fi, tak by se vám mohl hodit tento trik. Osobně mám v domě Wi-Fi síť nastavenou tak, že uvnitř domu se nachází jeden router (2,4 GHz a 5 GHz) a venku směrem na terasu je nasměrovaný druhý router (také 2,4 GHz a 5 GHz). To znamená, že jen v okolí domu mám k dispozici hned čtyři Wi-Fi sítě, ke kterým se mohu připojit. Stávalo se mi ale, že se Mac často připojoval na vzdálenější síť, tzn. že jsem byl například doma a připojil se na router směřující k terase. Věděli jste, že si v macOS můžete jednoduše zvolit, ke které Wi-Fi síti se Mac připojí jako první? Pojďme se v tomto návodu podívat, jak na to.

Jak změnit preferované pořadí pro připojení k Wi-Fi

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu či MacBooku, na kterém chcete preferované pořadí nastavit, klikněte v levém horním rohu na ikonu Apple loga. Z rozevíracího menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému… Jakmile se otevře nové okno s předvolbami, tak klikněte ve třetím řádku na čtvrtou ikonu v pořadí s názvem Síť. Zde se poté ujistěte, že se v levém menu nacházíte v sekci Wi-Fi. Poté v pravém dolním rohu okna klikněte na Pokročilé… Nyní se zobrazí seznam všech zapamatovaných Wi-Fi sítí. Mimo to, že si u každé sítě můžete nastavit automatické připojení, si také můžete změnit jejich preferované pořadí. Preferovanou síť stačí vždy uchopit myšípřesunout ji v pořadí tam, kam potřebujete. To samé platí i v případě méně preferované sítě, kterou můžete chytit a posunout níže. Jakmile budete s pořadím spokojeni, tak stačí kliknout na tlačítko OK. Poté změny ještě jednou potvrďte stisknutím tlačítka Použít v pravém dolním rohu.

Tento postup se může hodit i v případě, že se váš Mac často připojuje k hotspotu na vašem iPhonu. Když jsem byl někde venku a připojil jsem se na neznámou a nestabilní Wi-Fi, tak se často stávalo, že se Mac preferovaně připojoval k hotspotu, ze kterého mi samozřejmě ubíral datový limit. Tímto způsobem si jednoduše můžete například hotspot přesunout níže, abyste se nikdy už do stejné situace znovu nedostali.

wifi mac

Související články

Dnes nejčtenější