Zavřít reklamu

Pokud používat aplikaci To-Do aplikaci od Microsoftu, musíte uznat, že se jedná o kvalitního a spolehlivého pomocníka. Nabízí nespočet funkcí, které dokáží notně zjednodušit život a ušetřit vám spoustu práce. Tentokrát se společnost rozhodla, že se svou aplikací zamíří také na stolní jablečná zařízení. Doposud byla dostupná pouze uživatelům iOS a majitelé Macu si museli vystačit s webovým rozhraním. To se však mění a Microsoft vydal efektivního asistenta na Mac.

Takto vypadá nový macOS 10.15 Catalina:

Nečeká nás žádná ořezaná verze nebo kompromisy. Aplikace upravená nativně pro stolní systémy nabízí stejné funkce jako ta mobilní. Těmi jsou například možnost plánovat si na svůj den specifické úkoly nebo synchronizovat program s Outlookem, takže položky v kalendáři vám budou vždy po ruce. Potěší také sledování již odškrtnutých úkolů ze seznamu a psaní poznámek k jednotlivým částem. Příjemnou třešničkou na dortu je potom možnost sdílet své seznamy s ostatními a tím jim zjednodušit práci.

Není divu, že se Microsoft rozhodl zaměřit svou pozornost také na uživatele Macu. Aplikace je v App Storu výborně hodnocena a je jednou z nejoblíbenějších, alespoň co se produktivity týče. Svůj podíl na tom má nejen neuvěřitelná provázanost s ostatními službami a programy, ale především neustálá podpora a aktualizace. Zatím co konkurence nabízí spíše obyčejné psaní seznamů, To-Do je pravidelně rozšiřováno o nové funkce a zajímavé principy.

Uvidíme, kam se společnost rozhodne hnout dál. Třeba se v budoucnu dočkáme dalších výtvorů právě od Microsoftu. Snad se verze pro Mac dočká adekvátní podpory a najde si stejně silnou základnu uživatelů jako ty ostatní. V každém případě je dobře, že se rival Applu takto snaží. Čím větší konkurence a zlepšování služeb, tím lépe pro koncového zákazníka. Co na aplikaci Microsoftu říkáte? Hodláte podobné programy využívat i vy, nebo raději dáte na fyzické, klasické seznamy?

Související články

Dnes nejčtenější