Zavřít reklamu

Pokud náš magazín sledujete pravidelně, tak vám určitě neutekl návod, ve kterém jsme se zaměřili, jak si můžete nainstalovat první betaverzi iOS 13. Instalace první betaverze byla vcelku složitá. Vzhledem k tomu, že jablečná společnost neuvolnila vývojářský profil, nýbrž pouze IPSW soubor, tak bylo nutné stáhnout IPSW zvlášť pro každé zařízení. Naštěstí je těmto dnům konec a obavy, které mnozí z nás měli ohledně instalace dalších verzí, opadly. Operační systém iOS 13 se totiž včera dočkal další betaverze, která už nevyšla v podobě IPSW souboru, ale můžete ji klasicky stáhnout po instalaci speciálního profilu.

Jak jednoduše nainstalovat iOS 13

Pokud už jste někdy vývojářskou betaverzi instalovali, tak postup jistě znáte. Pro ostatní uživatele je postup následující. Nejdříve otevřete tento odkazprohlížeči Safari na iPhonu či iPadu. Poté se zobrazí notifikace ohledně stažení konfiguračního profilu – stiskněte Povolit a potvrzení o stažení zavřete. Nyní se přesuňte do Nastavení, kde rozklikněte kolonku Obecné a sjeďte úplně dolů, kde poté otevřete možnost Profily. Zobrazí se vám stažený profil iOS 13 & iPadOS 13 Beta Software, který rozklikněte. Poté klikněte vpravo nahoře na tlačítko Instalovat, zadejte kód, a poté opět klikněte na Instalovat. Poté je nutné zařízení restartovat. Jakmile provedete restartování, tak už se jen stačí přesunout do aktualizací a aktualizovat váš operační systém.

Tento konfigurační profil funguje jak pro iPhony, tak i pro iPady, respektive pro iOS 13 i iPadOS 13. Možná by se také mohla naskytnout otázka, zdali lze profil použít už na iOS 12 – samozřejmě ano. Pro instalaci druhé betaverze pomocí profilu není nutné, abyste již měli aktualizováno na iOS 13. Na úplný závěr si vás dovolím upozornit na fakt, že vývojářské betaverze operačních systémů nejsou určené pro veřejnost a bývají plné chyb – instalace tak probíhá na vaše vlastní riziko. Magazín Letem světem Applem není zodpovědný za nefunkční zařízení a problémy, které mohou po instalaci vývojářských betaverzí nastat.

Související články

Dnes nejčtenější