Zavřít reklamu

Kompaktním smartphonům ještě zcela neodzvonilo. Tvrdí to alespoň analytik Ming-Chi Kuo, kterému se podařily díky jeho dobře informovaným zdrojům zjistit úhlopříčky iPhonů chystaných pro rok 2020. Jeden z těchto modelů se totiž bude dát za kompaktní bez problému označit. 

Koncept iPhonu SE s OLED displejem od okraje k okraji od Curved.de:

Příští rok se podle Kua opět dočkáme hned tří iPhonů a to konkrétně s úhlopříčkami 6,7”, 6,1” a 5,4”. Všechny tři modely mají dostat OLED displeje, první a poslední jmenovaný pak i podboru 5G sítí. Na prostřední 6,1” model pak zbude “jen” podpora LTE, což by však jeho úroveň vzhledem k pozvolnému nástupu 5G rozhodně snižovat nemělo. 

Zřejmě nejzajímavějším modelem je ten s nejmenší úhlopříčkou displeje. Nejmenší bezrámečkový model v nabídce Applu se totiž pyšní displejem s úhlopříčkou 5,8”, přičemž jeho tělo je jen o něco málo větší než tělo iPhonů 6 až 8. Kdyby se však Apple skutečně rozhodl displej zmenšit o celého 0,4”, dostal by se téměř na velikost iPhonu SE. 0,4” je totiž v přepočtu něco málo přes 1 centimetr, což není rozhodně málo. Navíc je potřeba brát v potaz to, že se Applu velmi pravděpodobně podaří zúžit přebytečné rámečky kolem displeje, čímž by se mohly celkové rozměry telefonu opět mírně zmenšit. V případě iPhonu 12 Max, tedy modelu s 6,7” displejem, by pak zúžení rámečků naopak mohlo znamenat to, že by jeho tělo nemuselo téměř povyrůst a telefon by tak byl stále relativně příjemný, co se velikosti týče. 

Datové modemy Applu již brzy 

Poměrně zajímavé informace zjistil přední Apple analytik i o datových modemech z dílny Applu, na kterých má již pěkných pár měsíců pracovat. Ty by se měly v iPhonech objevit již v roce 2022 nebo 2023, tedy relativně brzy. Do té doby bude kalifornský gigant zřejmě spoléhat především na Qualcomm, který by mohl v dodavatelském řetězci doplnit Samsung a teoreticky i Broadcom. Se všemi dodavateli se po uvedení vlastního řešení Apple samozřejmě rozloučí. 

fotky iphone x

Související články

Dnes nejčtenější