Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů v čele s iOS 13 uplynou dnes večer přesně dva týdny. Ty mnozí vývojáři využili k intenzivnímu testování prvních bet všech systémů, které Apple po Keynote představil. Díky tomuto testování se tak Apple mohl dozvědět o velkém množství nejrůznějších chyb, které je potřeba do zářijového ostrého vydání softwarů opravit. Jak se mu to zatím daří se můžeme přesvědčit již dnes, jelikož jsme se před malou chvílí dočkali vypuštění 2. bet všech systémů. 

Zřejmě nejočekávanějším a novinkami nejnabitějším systémem je iOS 13. Instalace jeho první vývojářské bety však bylo o poznání složitější, než tomu bylo v minulých letech, a ani u druhé bety si jednoduchou instalaci bohužel neužijeme. Do iPhonů ji totiž budeme muset nainstalovat přesně tak jako betu první – tedy přes iTunes v macOS 10.14 či Finder v případě macOS 10.15. pozitivem je tak alespoň to, že veřejné beta testování bude v tomto ohledu o poznání jednodušší, jelikož bude updaty možné stahovat vzduchem a instalovat je do zařízení jako standardní aktualizace. Stejně jednoduše nainstalujete i druhou betu macOS 10.15 – tedy přes Předvolby systému a Aktualizace softwaru. 

Jelikož jsme se dočkali naprosté většiny novinek již v prvních verzích systémů, dá se předpokládat, že dnešní verze se budou zaměřovat především na opravy těch nejpalčivějších chyb, které beta testery v předešlých dvou týdnech sužovaly. Pokud se však objeví přeci jen prvky, které by mohly zaujmout, zítra vás o nich budeme na našem webu detailně informovat. 

iOS 13

Související články

Dnes nejčtenější