Zavřít reklamu

Design letošních iPhonů je už pěkných pár týdnů neoficiálně odhalen a to zejména díky spoustě velkých úniků informací a fotek. O další z nich se nyní postaral leaker Benjamin Geskin, kterému se do rukou dostala fotka krytů právě pro letošní iPhony. Ta design, který mnozí jablíčkáři tvrdě kritizují, znovu potvrzuje.

Fotky krytů jen potvrzují to, o čem jsme v minulých týdnech již mnohokrát slyšeli – nové řešení modulů fotoaparátů. Zatímco u iPhonu 11 a 11 Max, který se dočká tří čoček namísto stávajících dvou, však zřejmě tvarová změna modulu nikoho příliš z míry nevyvede, v případě iPhonu XR 2 je situace zcela opačná. Přestože má tento model dorazit “jen” se dvěma objektivy jako tomu je u iPhonu XS a XS Max, Apple se je rozhodl zasadit nikoliv do nynějšího relativně nenápadného oválného modulu, ale po vzoru letošních iPhonů do relativně velkého čtverce se zaoblenými rohy. Díky tomu se tak bude sice novinka svým prémiovým sourozencům výrazně podobat, avšak za relativně vysokou a především zbytečnou cenu. Nicméně design je samozřejmě otázkou v kusu a i toto řešení si jistě své zastánce najde. 

Poměrně detailně jde vidět zaoblení hran modulu k tělu, díky čemuž se nebudou v tomto místě zachytávat nevzhledné nečistoty. Co se pak týče samotných objektivů ty jsou v porovnání s nynějšími objektivy z loňských iPhonů skutečně obří. V případě  “jedenáctek” se můžeme dle dostupných informací těšit na širokoúhlý objektiv, ultraširokoúhlý objektiv a teleobjektiv. V případě iPhonu XR 2 zatím bohužel kolují o použitých objektivech nejasnosti, avšak spekuluje se o složení ultraširokoúhlý objektiv – teleobjektiv. Jasno ale budeme v tomto ohledu mít až v září. 

Letošní iPhony 11 budou vypadat takto: 

Právě fotoaparát bude zřejmě tou největší novinkou letošního roku, který se obecně vzato mezi roky jablečné revoluce nejspíš nezapíše. Novinek, které by světu vyrazily dech, má být totiž tentokrát skutečně pomálu. Na příští rok ale údajně Apple chystá změny o poznání větší, byť se mu je zatím daří skvěle držet pod pokličkou. Nezbývá tedy než doufat, že se mu je podaří dotáhnout k dokonalosti a my tak budeme mít k nákupu iPhonu 12 důvod. 

Související články

Dnes nejčtenější