Zavřít reklamu

Pokud na vašem iOS zařízení používáte nativní aplikaci Kalendář, tak pro vás mám skvělý trik, který by se vám mohl hodit. Pokaždé, když si do Kalendáře přidáváte novou událost, tak máte možnost si zvolit, od kdy do kdy trvá. V tomto případě máte možnost nastavit si čas po pěti minutách. To znamená, že čas bude vždy například 14:05, 17:50, apod. Pokud byste si však chtěli nastavit specifičtější čas, například 10:07, 13:01, tak asi víte, že zde taková možnost není. Co když vám ale řeknu, že taková možnost existuje, a dokonce ji máte k dispozici přímo v Kalendáři? Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak v iOS v Kalendáři aktivovat podrobnější nastavení času

Nejprve si ve vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, otevřete aplikaci Kalendář. Zde si poté buď vytvořte novou událost, anebo si zvolte již nějakou vytvořenou. Nyní si vyplňte všechny náležitosti, které potřebujete. Poté klikněte na kolonku Začátek, anebo Konec. Zobrazí se možnost pro nastavení data společně s časem, který lze nastavit po pěti minutách. Pokud však do prostoru nastavení času dvakrát rychle po sobě tapnete prstem, tak se nastavení času změní na podrobnější. Takto si budete moct jednoduše nastavit čas na minutu přesně. Tento trik funguje jak pro kolonku Začátek, tak pro kolonku Konec.

Jde vidět, že v iOS existuje mnoho skrytých funkcí, které jsou sice na dosah prstu, avšak nemáme o nich ani tušení. Dnešní trik tomu perfektně nasvědčuje. Pokud si tedy někdy budete chtít ve vašem Kalendáři nastavit nějakou událost na minutu přesně, tak pomocí tohoto triku můžete. Znáte i vy nějaké další skryté triky, které se v jablečných systémech nachází? Pokud ano, dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější