Zavřít reklamu

Popularita jailbreaku neustále klesá. Uživatelé se raději drží oficiálních verzí a na vývojářské experimenty již moc nedají. Přesto se tvůrce @iBSparkes pochlubil s rozpracovaným jailbreakem iOS 13, konkrétně pro iPhone 8. Samozřejmě se zatím jedná pouze o betu, ale to by se mohlo v následujících měsících změnit. Záleží na postoji samotného Applu, zda závadu zazáplatuje a jailbreak v aktuální formě nevyjde, nebo bude mít tvůrce poměrně dost prostoru jednat a několik týdnů po vydání se dočkáme upraveného operačního systému.

Jedinou dobrou zprávu je zprovoznění Cydie, avšak ani na to není dobré spoléhat. Její funkčnost je totiž kvůli vypnutí úložišť do značné míry zhoršena. A proč vlastně postihl komunitu okolo jailbreaku takový pokles? Důvod je prostý. Hlavní pointa prolomení systému byla v možnosti dělat si s ním, co chcete. Přidávat si vlastní aplikace, pohrát si s nastavením nebo se pokusit o aktivování nejrůznějších funkcí a vychytávek. Toto všechno však Apple postupně do systému vložil a jak je vidět, poslední dobou dokonce poslouchá fanoušky. Ať už je to jak chce, uživatelé od jailbreaku zkrátka upouštějí a nemají důvod se k němu nadále vracet a pokoušet se o něj. Doba se navíc změnila a většina lidí uprednostňuje v tomto ohledu co největší komfort a bezstarostnost.

Nezbývá než čekat, jak se bude situaci na poli jailbreaku dál vyvíjet a zda vůbec v budoucnu úplně nevymizí nutnost ho využívat. Je však pravděpodobné, že tento scénář za pár let skutečně nastane. Vše však ukáže až čas a to, jakým směrem bude Apple iOS směřovat dál.

iOS 13

Související články

Dnes nejčtenější