Zavřít reklamu

Ještě v průběhu tohoto roku by měla být v USA dostupná Apple Card, tedy platební karta od společnosti Apple, která bude velmi silně provázaná s celým Applovským ekosystémem produktů a svým uživatelům nabídne poměrně zajímavé výhody. I vzhledem k nim se v posledních měsících mluvilo o tom, že provoz této služby bude pro poskytovatele ne příliš výnosnou činností. To by však neměla být pravda.

Takto probíhá aktivace Apple Card: 

 

Apple se v USA spojil s finanční institucí Goldman Sachs, která bude provozovatelem finančních služeb pro Apple Card. Zástupci společnosti se nyní vyjádřili v kontextu toho, co od tohoto produktu očekávají a zda-li jej vidí jako výdělečný, nebo prodělečný produkt.

Informace se dostaly na veřejnost s ohledem na to, že v posledních měsících probíhala debata o profitabilitě celé služby Apple Card. Podle zákulisních informací se Apple pokoušel navázat spolupráci s Citigroup, které se však celý projekt příliš nezdál. Zástupci Goldman Sachs však příliš skeptičtí nejsou.  Jednak odmítají to, že pokud má být služba výhodná především pro koncové zákazníky, nemusí jít nutně o prodělečný projekt. Druhý argument spočívá s tom, že pokud bude společnost schopná zákazníkům nabídnout dobrý produkt, ti se jí odvděčí dlouhodobou loajalitou, což je ve finále finančně výhodný výsledek.

Dalším z důvodů, proč Goldman Sachs kývli na tuto nabídku je, že jako společnost nedisponují tak vysokými provozními náklady, neboť se nejedná o klasickou bankovní společnost, nýbrž o finanční instituci „moderního stylu“, která ve velké míře využívá moderních technologií pro svůj růst. Jejich přístup k moderním technologiím je tak jiný, než v případě tradičních bankovních institucí, které jsou v tomto ohledu daleko více zpátečnické a značně zkostnatělé. Výsledný kartový byznys by tak měla společnost provozovat efektivněji, než některé konkurenční společnosti.

Jak služba nakonec dopadne uvidíme během nadcházejících let. Bohužel, o příchodu do Evropy, si můžeme nechat jen zdát. Vyjednání podmínek s jednotlivými bankovními institucemi by byl pro Apple obrovský problém a služby se tedy jen tak nedočkáme, stejně jako v případě Apple Pay Cash.

Apple Card

Související články

Dnes nejčtenější