Zavřít reklamu

Pokud vlastníte iPhone anebo nejnovější iPad Pro, který disponuje Face ID, tak zbystřete. V novém operačním systému iOS 13 by mělo dojít ke zrychlení Face ID, a to dokonce až o 30 %. Dozvěděli jsme se o tom v rámci vývojářské konference WWDC, která se konala minulý týden. Pokud byste však chtěli vaše Face ID zrychlit už nyní, tak existuje možnost, kterou osobně taktéž používám. Face ID má ve výchozím nastavení aktivovanou dodatečnou zabezpečovací funkci, která může celý proces autorizace pomocí Face ID zbrzdit. Pojďme se proto v dnešním návodu podívat na to, jak tohle dodatečné zabezpečení můžete deaktivovat, a tím používání Face ID zrychlit.

Jak deaktivovat dodatečné zabezpečení Face ID

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, které disponuje Face ID, se přesuňte do Nastavení. Zde poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Face ID a kód, kterou rozklikněte. Nyní se autorizujte pomocí vašeho kódového zámku. Po autorizaci už pouze stačí sjet nížedeaktivovat dodatečnou funkci, která se nazývá Vyžadovat pozornost pro Face ID. Po deaktivaci se na displeji zobrazí ještě poslední varování, u kterého klikněte na OK. Takto jednoduše jste si zrychlili Face ID na vašem zařízení, avšak je zde jistá věc, se kterou musíte počítat.

Pokud totiž funkci Vyžadovat pozornost pro Face ID deaktivujete, tak se bezpečnostní systém nebude zajímat o vaše oči. Prostě a jednoduše Face ID zařízení odemkne i tehdy, kdy se na něj nedíváte, anebo máte přivřené oči. Jedná se tedy o případ „něco za něco“. Abyste měli rychlejší Face ID, tak musíte obětovat určitou míru bezpečnosti. Osobně si však myslím, že pokud nemáte v telefonu plánek k sestrojení perpetuum mobile, tak se nemusíte ničeho bát. Osobně mám tuto funkci deaktivovanou už delší dobu a zatím se mi tedy nestalo, že by ji někdo využil proti mně.

Související články

Dnes nejčtenější