Zavřít reklamu

O příchodu Apple Pay na Slovensko se v posledních týdnech mluví čím dál hlasitěji. Vše odstartovaly některé tamní banky svými prohlášeními o brzkém příchodu jablečné platební služby do země a ještě více přiživily mnohé zdroje z bankovního prostředí, které prozradily i období, ve kterém by mělo ke spuštění dojít. Před pár dny jsme vás pak informovali o tom, že se na Slovensku rozběhlo beta testování, které je přístupné zatím jen zaměstnancům bank, avšak některým Slovákům se v časovém okně otevřeném pro registraci bankovních pracovníkům podařilo jejich karty zaregistrovat. Záhy byly sice odebrány, nicméně tato skutečnost znovu potvrdila blížící se start. A právě o tom máme nyní díky našemu zdroji z bankovního prostředí opět o něco jasněji. 

Takto jednoduše lze Apple Pay aktivovat: 

Podle informací, které nám poskytl zdroj z jedné nejmenované slovenské banky, je start Apple Pay naplánován na úterý 18. června/júna v 6:00 ráno. Tento termín nepůsobí nikterak překvapivě – Apple Pay totiž často v úterý skutečně startuje a i v České republice skončilo informační embargo kolem něj v 6:00 ráno. Jiný náš zdroj před pár dny navíc prozradil, že ke spuštění dojde ke konci tohoto měsíce, čemuž 18. červen odpovídá. Těžko však říci, zda se v brzké době dočkáme potvrzení tohoto data i ze strany Applu, nebo spuštění služby odbude stejně jako v České republice, kde jen v průběhu dne zveřejnil českou stránku pro Apple Pay. 

V tuto chvíli není zcela jasné, kolik slovenských bank začne Apple Pay nabízet hned od prvního dne fungování služby. Chybět by však mezi nimi údajně neměla Slovenská spořitelna, Tatra banka, N26, ale také Poštovní banka 365 banka, mBank či J&T Banka. Na oficiální seznam si však budeme muset počkat až do dne spuštění, tedy snad do úterý 18. června. 

Mnoho uživatelů počítalo s tím, že ke spuštění Apple Pay na Slovensku dojde současně s Českem či jen pár týdnů po něm. Těsně před příchodem českého Apple Pay se však začalo šuškat o tom, že slovenské banky zatím nenašly s Applem řeč a spuštění se tím pádem odkládá na neurčito. Následně se sice objevilo několik “zaručených” termínů spuštění, avšak ani jeden se ve výsledku neukázal jako reálný. Nyní to však už vypadá skutečně velmi nadějně. 

apple-pay-fb

Dnes nejčtenější

.