Zavřít reklamu

O příchodu Apple Pay na Slovensko se spekuluje již skutečně dlouhou dobu a nyní to konečně vypadá, že se tyto spekulace naplní. Jeden slovenský čtenář se nám totiž v průběhu dnešního dne pochlubil tím, že je již schopen karty minimálně jedné slovenské banky do Wallet v iPhonu přidat, byť je pro to nutné změnit region na zemi s podporou Apple Pay. 

Situace s Apple Pay na Slovensku je nyní skutečně velmi nepřehledná. Podle screenshotů, které si můžete prohlédnout nad tímto odstavcem, se totiž karta Slovenské sporiteľňi podařila do Wallet na iPhonu přidat, v systému banky byla podle mailu zaregistrovaná a dokonce přes ní proběhla i jedna platba. Když jsme se však na vyjádření zeptali přímo banky, bylo nám sděleno následující:

“Slovenská sporiteľňa je technicky pripravená a čakáme na oznámenie spustenia služby Apple Pay na slovenskom trhu spoločnosťou Apple. Odporúčame vám sledovať náš web zaplatmobilom.sk kde sa o spustení dozviete medzi prvými.”

Pokud stránky, které banka doporučuje, navštívíte, skutečně se na nich dozvíte o tom, že Apple Pay do země ještě oficiálně nedorazilo, respektive alespoň podle serveru banky. U pole Apple Pay totiž stále svítí “Už čoskoro”. To ale není podle podpory Applu, kterou náš čtenář kontaktoval, tak úplně pravda a služba je již v zemi ode dneška oficiálně dostupná. Když však navštívíte internetové nástroje monitorující dostupnost Apple Pay, Slovensko byste v nich stále hledali marně, přestože veškeré ostatní země s podporou Apple Pay v něm dostupné jsou. Přesvědčit se můžete zde. 

Podtrženo, sečteno – příchod Apple Pay na Slovensko doprovází daleko větší zmatky než například do Česka či jiných zemí v uplynulých měsících. Scénář spuštění se totiž všude prakticky shodoval – buď Apple Apple Pay oznámil prostřednictvím tiskové zprávy či vyjádření banky dopředu, nebo jej zkrátka ráno v dané zemi spustil a banky v první vlně začaly jeho podporu okamžitě nabízet. Aby však bylo možné do Wallet vložit kartu banky ze zatím oficiálně nepodporované banky, to tu snad ještě nebylo. Nechme se tedy překvapit, co přinesou další dny. 

Za poskytnutí screenshotů a informací děkujeme našemu čtenáři Samuelovi U. 

Související články

Dnes nejčtenější