Zavřít reklamu

Chytré hodinky Apple Watch nejsou už dávno jen prodlouženou rukou iPhonu, sportovním náramkem či módním doplňkem. Stále více uživatelů je používá i jako svého osobního lékaře či jako prostředek pro spojení s okolním světem ve chvílích, kdy při sobě zrovna nemohou mít iPhone. Užitečnost Apple Watch a jejich datového připojení nyní potvrdila jedna američanka, která jim vděčí za svůj život. 

Takto vypadají nové ciferníky z watchOS 6:

Žena se dle svých slov vydala na pláž Nahant, kolem které se chtěla projet na svém paddle boardu. Přestože krátce po vyplutí na moře jí počasí přálo, po pár minutách plavby se výrazně zhoršilo a prudký vítr, který začal foukat, jí začal odnášet na otevřené moře. Přestože se žena snažila, seč j í síly stačily dopádlovat ke břehu, proti větru byla bezradná a se svým paddle boardem se ocitala dál a dál na moři. Jelikož však měla naštěstí na ruce Apple Watch s LTE konektivitou, mohla si vcelku snadno zavolat pomoc. Ta přijela na pláž po pár minutách, když už byla žena od břehu několik set metrů, a pomocí záchranného člunu jí dostala do bezpečí. Z patálie tak nešťastnice nakonec vyvázla bez jediného zranění, což by však bez hodinek jistojistě nedokázala a zřejmě by se utopila. 

Jedná se už několikátý případ, kdy byly Apple Watch s LTE využity k přivolání pomoci surfařem či paddleboardistou. Ve světě však převládají spíše případy, kdy Apple Watch upozorní své majitele na nestandardní srdeční rytmus, který může být příznakem různých srdečních chorob. Užitečnosti svých hodinek v oblasti zdraví si je i díky těmto zprávám Apple velmi dobře vědom a podle patentů pracuje na mnoha vylepšeních, které by mohly monitoring zdraví posunout na další úroveň. Spekuluje se například o neinvazivním měření hladiny cukru v krvi pomocí speciálních senzorů či schopnosti změřit tlak. Zda se těchto vylepšení dočkáme je však ve hvězdách. 

apple-watch-series-3-verge FB

Související články

Dnes nejčtenější

.