Zavřít reklamu

Apple možná brzy obohatí své odborné řady v Projektu Titan, což je krycí název pro vlastní auto z dílny Applu – Apple Car. Společnost je údajně blízko získání společnosti Drive.ai, o která bylo na poli samořídících technologií poměrně dost slyšet. Některé zdroje tvrdí, že Apple v současné době usilovně pracuje na detailech této akvizice, což znamená, že cílem nákupu jsou klíčoví pracovníci a inženýři. Applu v tomto případě nejde o hodnotu značky, nýbrž výhradně o duševní vlastnictví a talentované jedince.

Drive.ai byla založena v roce 2015 postgraduálními studenty ze standfordské univerzity. Společnost se sídlem v kalifornském Mountain View zahájila v Texasu v roce 2018 programy testování autonomního vozidla. Podle informací získala v minulosti od investorů až 77 milionů dolarů (přes 1,77 miliard korun). Mezi investory byla i taková jména jako New Enterprise Associates nebo Nvidia, což je v současné době významný hráč v oblasti umělé inteligence v automobilovém průmyslu. Jak je ale zvykem, Apple o akvizici mlčí a tvrdí, že se odmítá vyjadřovat k pouhým spekulacím. I tato tvrzení ale v minulosti napověděla, že se v zákulisí „něco děje“.

Projekt Titan je záležitost, kterou se v Silicon Valley zabývají již roky. V roce 2016 Apple omezil své zaměření na vytvoření automobilu s logem nakousnutého jablka a zaměřil se primárně na systém autonomního řízení. Práce na Titanu stále probíhají, od dubna brázdí ulice Kalifornie 69 testovacích vozidel Applu. Autonomního řídícího systému bychom se dle několika zdrojů mohli dočkat kolem roku 2023, ale kdo ví.

Apple-Car-fb-II

Související články

Dnes nejčtenější

.