Zavřít reklamu

I když to byla vcelku dlouhá a obtížnější cesta, než v případě instalace macOS 10.15 Catalina, tak můžeme prohlásit, že už i my v redakci testujeme zbrusu nový operační systém iOS 13. V rámci tohoto článku se podíváme na první pohled na novinky a zároveň se s vámi podělím o mé prvotní pocity po několika minutách, co iOS 13 používám. Pokud byste si chtěli iOS 13 vyzkoušet i vy, tak samozřejmě můžete – stačí kliknout na odkaz níže. Instalace je ale o něco složitější než v minulých letech, a tak možná bude lepší, abyste si počkali a veřejnou betaverzi. Záleží však jen a jen na vás.

První pohled na novinky

Co mě hned zprvu zajímalo bylo, zdali je doopravdy start systému v iOS rychlejší. V tomto případě musím odpovědět negativně, ba možná dokonce i naopak je start systému pomalejší. Co se však týká nových funkcí, tak nemám oproti macOS 10.15 snad jedinou výtku. Dočkali jsme se, konečně, dlouho očekávaného tmavého režimu, který si můžete jednoduše nastavit v nastavení v sekci Zobrazení a jas. Dokonce je i k dispozici automatická změna mezi tmavým a světlým režimem. V nastavení je dále kompletně přepracováno zpřístupnění – to má nyní vlastní kolonku hned v úvodu. Konečně jsme se také zbavili ošklivé plochy, která se zobrazila vždy, při změně hlasitosti. Nyní je ukazatel při změně hlasitosti decentní a zobrazuje se na levé straně obrazovky.

Přepracování se taktéž dočkala aplikace Fotky. Zde si můžete různě zobrazit fotografie rozdělené do roků, měsíců, týdnů a dnů. Počet fotek, které se na obrazovce zobrazí, si můžete změnit jednoduchým gestem pinch-to-zoom (podobná funkce je i na Apple Watch, akorát se aktivuje pomocí digitální korunky). Příjemné je také nové menu sdílení, které je především hezčí a přehlednější, nechybí však kupa nových možností. Nová aplikace Najít (Find My) spojuje aplikace Najít přátele a Najít iPhone a funguje taktéž perfektně, bez problému. Změn se dále dočkaly i aplikace Připomínky a Poznámky. Klávesnice nyní podporuje nový typ psaní přejížděním prstem, taktéž se nyní v klávesnici nachází možnost pro rychlé zaslání Memoji.

Zrychlení Face ID spíše nepozoruji, přijde mi stejné, jako v iOS 12. Kromě malých bugů a chybek však s iOS 13 mám jeden větší problém. I přesto, že mám na mých Apple Watch operační systém watchOS 6, tak nejsem schopný hodinky zprovoznit a spárovat. Doufám, že se mi podaří tuto chybu nějakým způsobem vyřešit.

Související články

Dnes nejčtenější